Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 106
Użytkowników: 0
Razem: 106

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

IWF informuje: ILYA ILYIN WRÓCI NA POMOST W... PAŹDZIERNIKU !!!
Wysłano dnia 25-01-2018 o godz. 19:57:51 przez autor

IWF informuje
Kilka tygodni temu „PSz” informowała, że były 2-krotny mistrz olimpijski… Ilya ILYIN (KAZ) będzie mógł wrócić na ciężarowy pomost… 10.06.br ! Jak się jednak okazuje, Ilyin wróci na pomost nieco później, bo… 19.10.br., czyli na niespełna miesiąc przed niezwykle ważnymi „Mistrzostwami Świata Seniorów” w Asghabat (TKM), jakie mają zostać rozegrane w dn. 24.11-03.12.br. Jak wiadomo zawody te będą pierwszą kwalifikacją olimpijską do IO w Tokio (2020). Kiedy Ilya Ilyin został 2-krotnie przyłapany na reanalizie próbek antydopingowych z IO w Pekinie (2008) i Londynie (2012), wielu uważało, że był to wstydliwy koniec kariery kazachskiego sztangisty. Ogłoszona przez IWF… 2-letnia dyskwalifikacja była szokiem. Dopiero kilka dni temu władze światowej federacji opublikowało oświadczenie w powyższej sprawie, w którym czytamy… „Zespół ds. Przesłuchań Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF) zakończył postępowanie dyscyplinarne wobec Ilyi Ilyina i zastosował największą możliwą sankcję wobec sportowca, który jest dozwolony (2 lata zakazu startów) w ramach Światowego Kodeksu Antydopingowego. Chociaż zawodnik popełnił naruszenie przepisów antydopingowych zarówno podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, jak i w Londynie, IWF nie miało innego wyjścia, jak wziąć pod uwagę dwa naruszenia jako jeden, notabene zgodnie z obowiązującymi przepisami…”.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w czasie igrzysk olimpijskich w 2008 i 2012 roku… „Zawodnik mógł otrzymać drugą sankcję tylko wtedy, gdy był uprzednio poinformowany o pierwszym naruszeniu. Ponieważ oba pozytywne testy wróciły w tym samym czasie, zgodnie z regulaminem IWF… naruszenia będą traktowane łącznie jako jedno pierwsze naruszenie, a nałożona sankcja będzie oparta na naruszeniu, które wiąże się z bardziej surową sankcją…” (art. 10.7.4.1 Kodeksu Antydopingowego). Choć zawieszenie Ilyina zakończy się oficjalnie w czerwcu br, nie będzie mógł on rywalizować, dopóki nie zostanie też zniesiona sankcja Federacji Podnoszenia Ciężarów Kazachstanu, co ma nastąpić dopiero 19.10.br. Tak czy inaczej, jeden z największych ciężarowców XXI wieku będzie mógł wziąć udział w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020).

Z pozoru wszystko odbywa się zatem, zgodnie z obowiązującymi w światowych ciężarach przepisami. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że propagowana przez IWF walka z dopingiem wydaje się być tylko „teoretyczna”, bo i tak dzięki licznym „kruczkom prawnym” można uniknąć i odpowiedzialności i kary… Chyba nie o taką walkę z dopingiem chodziło tym wszystkim, którym wciąż zależy na olimpijskiej przyszłości ciężarów.  Co więcej, nie zawsze jest ona jednakowa (czytaj – sprawiedliwa) dla wszystkich, vide – przypadek Adriana Zielińskiego. Jeśli tak ma to nadal wyglądać, to wielce prawdopodobne, że podnoszenia ciężarów w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (2024) już nie będzie !!!

 
Pokrewne linki
· Więcej o IWF informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o IWF informuje:
TOMASZ ZIELIŃSKI Z BRĄZOWYM MEDALEM OLIMPIJSKIM !?!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

IWF informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować


Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.03 sekund :: Zapytania do SQL: 50