Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 107
Użytkowników: 0
Razem: 107

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

Prasa Donosi: AGATA WRÓBEL… CHODZI WŁASNYMI ŚCIEŻKAMI !!!
Wysłano dnia 28-01-2018 o godz. 18:04:39 przez autor

Prasa donosi
15 lat temu kochała ją cała Polska. Zdobywała medale, zajęła piąte miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca w kraju. Potem wylądowała w sortowni śmieci, gdzieś w Anglii. Teraz ? Pobiera sportową emeryturę… „Z tego, co wiem, to Agata Wróbel mieszka w Bielsku-Białej…” - mówi nam Grzegorz Pajda, komentator sportowy TVP Sport i Eurosportu… „Od dwóch, trzech lat, czyli mniej więcej od 2015 roku. Wynajmuje mieszkanie…”. …”Agata ? Szukajcie jej gdzieś w Anglii…” - słyszymy od Ryszarda Soćko, trenera podnoszenia ciężarów, który współpracował z dwukrotną medalistką igrzysk olimpijskich przez wiele lat... „Ja nie korzystam z Facebooka, ale moja żona, Danusia, jest w kontakcie z nią właśnie przez ten portal…”. No właśnie, Facebook. Wielu naszych rozmówców przyznało, że tylko w ten sposób podtrzymuje kontakt z Agatą Wróbel. Nie rozmawiają z nią telefonicznie, nie spotykają się osobiście, piszą tylko wiadomości. W ten sam sposób odezwaliśmy się zarówno do naszej mistrzyni, jak i jej obecnego narzeczonego, Colina Andersona. Byłego angielskiego strongmana, który od kilku lat jest jej życiowym partnerem. Z prośbą o kontakt. Bezskutecznie… „Agata sparzyła się kilka razy na dziennikarzach. Nie dziwię się, że nie podjęła kontaktu. Tak naprawdę to unika mediów jak ognia…” - twierdzi Pajda. Nie tylko dziennikarzy, jak się okazuje.

Odbiera sportową emeryturę !

Chronologia. Spróbujmy ustawić w kolejności wszystko, co wiemy o Agacie Wróbel. 1998-2005 - największe sukcesy sportowe. 2007 - wyjazd do Anglii, podjęcie pracy zawodowej, między innymi w sortowni śmieci i słynny już artykuł „Super Expressu” zatytułowany: „Smutny los Agaty Wróbel. Mistrzyni haruje na śmietnisku”. 2010 - powrót na pomost, udział w mistrzostwach Europy, złoty medal mistrzostw Polski, w końcu decyzja o zakończeniu kariery. Powrót na Wyspy Brytyjskie. I tutaj ślad się urywa. Co działo i dzieje się z Agatą Wróbel od tego momentu ? … „Podejmowała różne prace dorywcze w Anglii. Zmieniała je bardzo często. Tutaj zarobiła trochę, potem miała przerwę, znów poszła do pracy…” - mówi Soćko… „Udało nam się ustalić, że razem ze swoim partnerem życiowym próbowała nawet podjąć pracę związaną ze sportem. Crossfit - podobno wciągnęła się w ten rodzaj treningu siłowego. Chciała zostać nawet instruktorką, prowadzić zajęcia. Miałem wątpliwości, czy to jest dla niej. Crossfit wymaga żelaznej kondycji, zupełnie innych umiejętności i predyspozycji niż te, które ma Agata. Chyba nic z tego nie wyszło…” - zdradza Soćko. Nie wyszło, rzeczywiście. Jeszcze w 2012 roku Grażyna Rabsztyn, nasza była świetna płotkarka, a obecnie pracująca w Polskim Komitecie Olimpijskim, próbowała zorganizować Wróbel zajęcie przy misji olimpijskiej w Londynie, a potem - przez miejscową Polonię - coś na stałe. Bezskutecznie. I to raczej nie z jej winy. Była sztangistka wedle niektórych źródeł wróciła więc do Polski… „Przed igrzyskami w Rio de Janeiro przeżyła bardzo mocno śmierć matki... Była już w Polsce, naprawdę mocno ją to wszystko wstrząsnęło. Przykra sprawa…” - opowiada nam Pajda.

W 2016 roku skończyła 35 lat. Miała więc prawo wystąpić do ministerstwa sportu o przyznanie świadczenia olimpijskiego, tzw. „emerytury olimpijskiej”. I tak zrobiła. Potwierdziliśmy ten fakt u źródła... „Agata Wróbel na mocy decyzji administracyjnej nr 384/DSW/14/2016 z dn. 30.09.2016 r. otrzymuje świadczenie olimpijskie...” - otrzymaliśmy odpowiedź od Anny Ulman, rzecznik prasowej MSiT. Obecnie to 2623,38 zł miesięcznie. Świadczenie jest zwolnione ze składek na ubezpieczenie społeczne i zwolnione od podatku.

Pensjonat w Jeleśni ?

… „Czy ma inne źródło utrzymania ? Co robi jej narzeczony ? Pracuje ? Tego nie wiemy. Kiedyś myślała o pensjonacie w Jeleśni, tam skąd pochodzi, gdzie się urodziła i wychowywała…” - twierdzi Soćko. Na taką inwestycję trzeba mieć pieniądze. A tych Wróbel raczej nie ma… 80 tysięcy nagrody za jeden z medali olimpijskich wydała na samochód. Samochód rozbiła. Przynajmniej tak twierdzili dziennikarze „Gazety Wyborczej”, którzy ponad 10 lat temu opublikowali artykuł o byłej mistrzyni w „Wysokich Obcasach”. Pieniądze się jej raczej nie trzymały. Czy planuje inwestycję w rodzinnych stronach ? Beata Gołek-Kasprzak pracuje w urzędzie gminy Jeleśnia. Pewnie wiedziałaby, gdyby była za-wodniczka miała biznesplan… „Jedyne informacje, jakie o niej posiadam, czerpię z Facebooka. Ostatnio pisałam nawet do niej w sprawie sportowego weekendu, który organizujemy jako gmina w lipcu 2018 roku, aby była naszym honorowym gościem. Jeszcze nie dostałam odpowiedzi…” - twierdzi. Gołek-Kasprzak zna Wróbel jeszcze z czasów dzie-ciństwa. Chodziły wspólnie do szkoły podstawowej.

… „Agata jest bardzo nieufną dziewczyną. Pamiętam, jak otrzymałem zadanie nakręcić jej drogę na igrzyska olimpijskie w Atenach. Kamera Eurosportu towarzyszyła jej prak-tycznie codziennie w treningu. Zaczęliśmy pracę w lipcu, może sierpniu, a dopiero w listopadzie poczułem, że przełamaliśmy pierwsze lody i współpraca zaczęła się układać. Po czterech miesiącach…” - przekonuje Pajda… „Lubiła i nadal pewnie lubi chodzić własnymi ścieżkami…” - dodaje Soćko... „Była uparta, trudno było ją przekonać do zmiany nawyków, miesiącami prosiłem, aby zmieniła na przykład sposób treningu…”.

Prezydent zaprosił. Nie przyjechała !

Co dalej ? Czym Agata Wróbel będzie zajmowała się za pięć lat ? „…Ona ma potężny potencjał, który polskie ciężary powinny wykorzystać…” - mówi nam Pajda… „Zarówno szkoleniowy, jak i marketingowy, promocyjny…”. Problem w tym, że nie ma „papierów”. … „Musiałaby najpierw skończyć kursy trenerskie, aby podjąć pracę szkoleniową. Umówmy się, że to tylko dokumenty, które z odrobiną dobrej woli można szybko ogarnąć…” - dodaje komentator sportowy… „Ona jeszcze jako zawodniczka charakteryzowała się doskonałym zmysłem i nosem trenerskim…”.

Co na to Polski Związek Podnoszenia Ciężarów ? … „Jestem w miarę w stałym kontakcie z Agatą. Znamy się dobrze, swego czasu wspólnie trenowaliśmy, spotykaliśmy się na zawodach. Teraz często wymieniamy się myślami. Jeżeli tylko Agata będzie chciała pod-jąć jakąkolwiek współpracę ze związkiem, zrobię wszystko, aby jej pomóc, aby spowodować, że wróci do naszego środowiska i dobrze będzie się w nim czuła…” - mówi prezes związku, Mariusz Jędra… „Agata to osoba, która nigdy nie przyjdzie po pomoc, nie będzie prosić i błagać o wsparcie, jest charakterna i pochodzi z gór, co też nie jest bez znaczenia… Jeżeli związek chce jej dać pracę, to musi sam wyjść z taką inicjatywą…” - ocenia Pajda… „Spokojnie i delikatnie. Nic na siłę. Jesteśmy w kontakcie, rozmawiamy, to jest najważniejsze…” - odpowiada Jędra. W grudniu 2015 roku została zaproszona na uroczystą galę 90-lecia Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Nie przyjechała. W styczniu 2018 roku miała pojawić się na spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy ze sportowcami z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości... „Rozmawiałem z nią o tej gali, miała przyjechać, ale w ostatniej chwili wypadła jej ważna sprawa…” - mówi Jędra. Najwidoczniej nadal chodzi własnymi ścieżkami... (sportowefakty.wp.pl; Marek Bobakowski; 25.01.br., 15:24)

 
Pokrewne linki
· Więcej o Prasa donosi
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o Prasa donosi:
ADRIAN ZIELIŃSKI ZDYSKWALIFIKOWANY NA CZTERY LATA !!!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

Prasa donosi


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować


Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.03 sekund :: Zapytania do SQL: 50