Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 106
Użytkowników: 0
Razem: 106

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

PZPC informuje: ALBANIA ZREZYGNOWAŁA Z ORGANIZACJI ME SENIORÓW !
PZPC informuje
Ciężarowa Europa w poważnym kłopocie ! Jak informuje bowiem witryna PZPC… Albania zrezygnowała z organizacji tegorocznych „Mistrzostw Europy Kobiet i Mężczyzn, jakie miały się odbyć w dn. 23.03-01.04.br w Tiranie. Europejska Federacja Podnoszenia Ciężarów szuka pilnie nowego organizatora zawodów, a jeśli go nie znajdzie, ME zostaną przesunięte na inny termin ! W miniony piątek podał się również do dymisji Elez GJOZA – Prezydent Albańskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów. Główną przyczyną drastycznych poczynań tamtejszego związku był dopingowy skandal związany z pozytywnym wynikiem próbki antydopingowej „A” (stanazolol) wicemistrzyni świata seniorek z Anaheim (USA) w 69 kg – Romeli BEGAJ (86, ALB), dla której była to już druga wpadka dopingowa (poprzednio w 2014 roku po Mistrzostwach Świata w Kazachstanie). W przypadku potwierdzenia wyniku w próbce „B” sprawa Begaj może zakończyć się 4-letnią a nawet dożywotnią dyskwalifikacją ! Powyższe wydarzenia skomentował też Sekretarz Generalny EWF - Hasan AKKUS (TUR), który stwierdził, iż rzadka to sytuacja, by gospodarz tak poważnych zawodów, wycofał się na dwa miesiące przed ich rozpoczęciem ! „Polska Sztanga” będzie monitorować ten temat…

Wysłany przez autor dnia @22-01-2018 o godz. 18:02:31 @ (214 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: MIROSŁAW CHOROŚ PONOWNIE TRENEREM MĘSKIEJ KADRY NARODOWEJ !
PZPC informuje
Jak informuje witryna PZPC, na ostatnim posiedzeniu Zarządu Związku, jakie odbyło się 16.12.br po zakończeniu „XXII Krajowego Zjazdu Sprawozdawczego Delegatów PZPC” podjęto niezwykle istotną decyzję o… zmianie trenera męskiej kadry narodowej seniorów, gdzie osobę Roberta Dołęgi zastąpi z dn. 01.01.2018 roku – Mirosław Choroś (!). Przyczyną odwołania tego pierwszego był brak porozumienia w kadrze narodowej, konkretnie zaś zła współpraca z zawodnikami, trenerami klubowymi i Szefem Wyszkolenia PZPC… Temat „fatalnej” atmosfery podnoszono już wcześniej na Konferencji Trenerów i Instruktorów PZPC. Jakie były faktyczne powody odwołania Roberta Dołęgi dowiemy się pewno już niebawem z łamów „Polskiej Sztangi”, póki co wypada podziękować jednemu trenerowi i pogratulować drugiemu. Mirosław Choroś był już trenerem męskiej kadry narodowej, gdzie w latach 2004-2006 i 2009-2012 „zdobył” wraz ze swoimi zawodnikami ponad 20 medali ME i MŚ ! Później był jeszcze trenerem kadry narodowej Azerbejdżanu i Maroka.

Podczas Krajowego Zjazdu, delegaci „zobowiązali” Prezesa PZPC (poprzednio uczynił to samo kilka miesięcy temu Zarząd PZPC) do powiadomienia prokuratury w sprawie… pamiętnego protokołu Komisji Rewizyjnej z grudnia 2016 roku oraz opisanych w nim wówczas nieprawidłowości. Co prawda 12-miesięczna zwłoka może jedynie zastanawiać, tym niemniej wszystko wskazuje że, tym razem Prezes PZPC będzie musiał to wreszcie zrobić a o tym, jak poważne były to nieprawidłowości i czy w ogóle… należy je w tych kategoriach rozpatrywać zadecyduje już sama Prokuratura. Wiadomo, że przebieg obrad Zjazdu był dość burzliwy, ale… póki co próżno szukać stosownej relacji na związkowej stronie. Poczekajmy jeszcze kilka dni…

Wysłany przez autor dnia @19-12-2017 o godz. 20:20:09 @ (253 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: 1 LISTOPAD - ŚWIĘTO ZMARŁYCH… Z POLSKICH CIĘŻARÓW !
PZPC informuje
Czas Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to czas wspomnień o naszych najbliższych z rodziny, o naszych bliższych i dalszych znajomych, to także refleksja nad przemijaniem. Odwiedzając groby bliskich, zapalając lampki pamięci, postawmy dodatkowy znicz i ogarnijmy pamięcią wszystkich, wspomnijmy też ludzi na- szej dyscypliny. W minionym roku odeszli na Wieczność z polskich ciężarów…


JERZY OSTROWSKI (1953-2017). Ciechanowianin z urodzenia, przygodę ze sztangą rozpoczął - najpierw jako zawodnik, później jako działacz. Trenował ciężary w wojsku, w klubie Lotnik Warszawa. W Mazovii Ciechanów był m.in. członkiem Zarządu CLKS, kierow- nikiem klubu, wiceprezesem i prezesem klubu. Z powodzeniem działał w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów. Przez wiele lat był członkiem Zarządu PZPC, wiceprezesem Zarządu PZPC, Sekretarzem Mazowieckiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów oraz członkiem Prezydium Mazowieckiego Zrzeszenia LZS.

MARIAN JANKOWSKI (1931-2017). Medalista mistrzostw świata i Europy, olimpijczyk, trener i wychowawca wielu wspaniałych zawodników. Wyczynowe uprawianie podnoszenia ciężarów rozpoczął w roku 1953, a całą karierę oraz  działalność szkoleniową związał ze stołeczną Legią. Z racji wzrostu i wagi, bardzo szybko awansował do grona najlepszych zawodników kraju, Europy i świata w najlżejszych kategoriach wagowych! 15 razy poprawiał rekordy Polski, wywalczył 6 tytułów mistrza Polski w kategorii do 56 kg i w kat. 60 kg. W 1959 roku, podczas mistrzostw świata w Warszawie Marian Jankowski wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza świata ! Trzykrotny wicemistrz Europy (1957, 1958, 1959, brązowy medalista ME (1960). W igrzyskach olimpijskich w Rzymie (196) zajął 5. miejsce. Po zakoń- czeniu kariery sprawdził się jako trener, szkolił takich zawodników jak Norbert Ozimek, Zygmunt Smalcerz, Piotr Mandra, Jacek Gutowski. W Wojsku Polskim awansował do stopnia podpułkownika. Był wiceprezesem i prezesem WOZPC, wiceprezesem PZPC i przez wiele lat członkiem Komitetu Wykonawczego Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów (EWF). Zasłużony Mistrz Sportu.

ROMAN KLIŚ (1988-2017). Przygodę ze sztangą rozpoczął w wieku 12 lat w Wierzbnie. W roku 2003 trafił od ośrodka w Opolu. Wiele lat reprezentował barwy klubu Budowlani, w ostatnich trzech latach startował dla KPC Górnika Polkowice. Odnosił sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej, był członkiem kadr narodowych wszystkich kate- gorii wiekowych, brązowym medalistą ME U23 w roku 2009 i mistrzem Unii Europejskiej. W sportowym dorobku ma tytuły i medale indywidualnego i drużynowego mistrza Polski senio- rów, indywidualne w gronie młodzieżowców i juniorów, bił rekordy kraju. Zginął tragicznie, w wypadku drogowym.

PAWEŁ ZIÓŁKOWSKI (1973-2017). Były zawodnik kadr narodowych, medalista ME oraz MP, wychowanek klubu MKS Start Grudziądz i trenera Edmunda Brylińskiego. Pierwszy me- dal – MP juniorów wywalczył w roku w roku 1990. Brązowy medalista ME U20 z roku 1992. W 1993 roku trafił do wojska i do klubu WKS Zawisza Bydgoszcz, gdzie spędził 10 lat. W tym czasie wielokrotnie zdobywał medale MP. Startował w Bundeslidze. Po raz ostatni w mistrzostwach Polski seniorów wystąpił w 2005 roku w Malborku.

RYSZARD PIETRZKOWSKI (1931-2017)
. Były zawodnik i trener podnoszenia ciężarów klubu Stal Bielsko Biała. Ostatni z żyjących słynnych braci Pietrzykowskich – Wiktora (1929 -1989) i Zbigniewa (1934-2014). Należał do czołowych zawodników kraju w podnoszeniu ciężarów w kategoriach 82,5 kg oraz 90 kg. Po zakończeniu kariery został szkoleniowcem sekcji podnoszenia ciężarów klubu BKS Stal Bielsko Biała.

ANTONI ROGOWSKI (1947-2017)
. Wieloletni działacz i prezes klubu AKS Promień Police. Dzięki Niemu zostało reaktywowane w Policach podnoszenie ciężarów. Wówczas wybrano Go na kierownika sekcji, następnie prezes klubu AKS Promień Police. Człowiek oddany dla dyscypliny, znakomity wychowawca.  

JAN SZATKOWSKI (1934-2017). Zasłużony działacz podnoszenia ciężarów, były wiceprezes PZPC, wieloletni prezes Pomorskiego OZPC, sędzia I klasy międzynarodowej. Jako arbiter pracował przy około 900 imprezach najwyższej rangi międzynarodowej, jak mistrzostwach świata i Europy oraz w kraju - w mistrzostwach Polski wszystkich kategorii wiekowych oraz licznych turniejach i zawodach ligowych.
 
ANDRZEJ GRESZETA (1977-2017). Do końca walczył z podstępną chorobą. Nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, trener podnoszenia ciężarów w klubie MKS Unia Hru- bieszów, były zawodnik, reprezentant Polski, medalista mistrzostw Europy juniorów.

MAREK GOŁĄB (1940-2017). Wspaniały zawodnik, medalista olimpijski z Meksyku, meda- lista mistrzostw świata i Europy, znakomity trener oraz wieloletni pracownik Biura Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Wszechstronnie utalentowany sportowo. Prawdziwą sztangę zaczął podnosić w wojsku, gdzie odkrył go trener kadry Klemens Roguski. Walczył w wadze lekkociężkiej (90 kg), gdzie niepodzielnie na podium panował arcymistrz tamtych lat - Ireneusz Paliński. Gołąb był przez wiele lat w jego cieniu i aby go pokonać, musiał bić rekordy świata (m. in. w wyciskaniu - 168,5 kg w 1966 w Białogardzie). Początkowo zdoby- wał brązowe medale. Tak było na MŚ 1966 i 1968 oraz w ME 1965 i 1966. Brązowy meda- lista olimpijski z Meksyku. 9-krotny rekordzista Polski i tylko jednokrotny mistrz kraju (1967). Kontuzja stanęła na drodze do kolejnego medalu igrzysk w Monachium (1972) i dalszą aktywność życiową Marek Gołąb skierował na pracę szkoleniową jako trener w WKS Śląsk Wrocław (1972-1988) mając za wychowanka m. in. olimpijczyka z Montrealu Jana Łostowskiego. Były etatowy pracownik Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, były II trener kadry narodowej, szef Wyszkolenia PZPC. Zasłużony Mistrz Sportu, odznaczony m. in. srebrnym i brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe i Złotym Krzyżem Za- sługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (Marek Kaczmarczyk, Rzecz- nik Prasowy PZPC)

Wysłany przez autor dnia @01-11-2017 o godz. 10:39:46 @ (188 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

PZPC informuje: LIGA NIE BYŁA ZŁA… ALE KONTROWERSYJNA, BĘDZIE LEPSZA !?!
PZPC informuje
W I lidze 10-12 drużyn, w II lidze - podobnie, w III lidze - pozostałe zgłoszone zespoły, jedna zawodniczka w zes- pole, 3 rundy i 4 finałowa z udziałem 4 najlepszych zespo- łów, o kolejności decyduje suma punktów Sinclaira uzys- kanych po III rundach, I runda rozgrywek – rundą kwalifi- kacyjną. To niejako podstawy nowego regulaminu rywali- zacji o „Drużynowe Mistrzostwo Polski Mężczyzn. Wzoro- wany na niemieckiej „Bundeslidze”, poprzedni system rozgrywek „DMP” przeszedł zatem do historii ! W zasadzie nie był on zły, ale wywoływał sporo kontrowersji w środowisku podnoszenia ciężarów. Nowe władze PZPC postanowiły to zmienić. Pierwsza runda rozgrywek została zaplanowana 04-05.03.br ! Poniżej główne punkty nowego regulami- nu „DMP'2017”, zatwierdzonego przez Prezydium Zarządu PZPC w dn. 12.01.br:

- Zawodnik/zawodniczka w ciągu jednego sezonu może reprezentować tylko jeden klub.

- Drużyna może wypożyczyć dowolną liczbę zawodników/zawodniczek, jednak w meczu może startować tylko jeden.

- Zawodnik/zawodniczka musi posiadać zgodę macierzystego klubu na starty w barwach innego klubu oraz być zgłoszony na piśmie w PZPC przez klub, w którego barwach ma star- tować w terminie do 01 marca w danym roku rozgrywek.

- Zawodnik/zawodniczka wypożyczony/na nie ma prawa startu w barwach innego klubu jak i macierzystego klubu w tym samym cyklu rozgrywek.

- Podstawą dopuszczenia do startu zawodnika/zawodniczki jest pisemna zgoda PZPC ważna tylko w danym roku rozgrywek.

- Oprócz zawodnika/zawodniczki wypożyczonego/nej z innego klubu, drużyny mogą wypoży- czyć jednego/ną zawodnika/czkę zagranicznego/ną. Celem uzyskania licencji PZPC musi on/ona posiadać zezwolenie na starty w danym roku od rodzimej narodowej federacji, jak również być zgłoszony/a na piśmie w PZPC przez klub, w którego barwach ma startować w przepisowym terminie do 01 marca w danym roku rozgrywek. Obcokrajowiec z kartą stałego pobytu jest traktowany jako zawodnik zagraniczny. Licencja zawodnika/czki obcokrajowca jest ważna jeden rok w danym cyklu rozgrywek.

- I Liga 10-12 zespołów, II liga – 10-12 zespołów, III liga – pozostałe zespoły zgłoszone do rozgrywek.

- W jednym spotkaniu może brać udział od 3 do 4 drużyn w wyznaczonych strefach te- rytorialnych (bez względu w której lidze zespół startuje).

- Drużyna składa się min. z 5, a maksymalnie 6 zawodników/czek w wieku od 13 lat (decyduje rocznik).

- W zespole może wystąpić jedna zawodniczka.

- Wyniki uzyskane przez zawodników/czkę w dwuboju olimpijskim zgodnie z przepisami IWF i PZPC przelicza się na punkty w/g aktualnej męskiej Tabeli Sinclaira, zaś wynik zawodniczki mnoży się dodatkowo o współczynnik 1.4;

- Na końcowy wynik drużyny składa się suma pięciu najlepszych wyników.

- Dodatkowo juniorzy/juniorki otrzymują premię punktową za wiek: juniorzy/ki do 20 lat - 15 pkt., juniorzy/ki do 17 lat - 25 pkt., młodzik/ka  do 15 lat – 35 pkt.; premii punktowej nie otrzymuje wypożyczony junior/juniorka zagraniczna.

- O kolejności zespołów w tabeli decyduje suma punktów Sinclaira uzyskanych w 3 rundach.

- 4 runda finałowa - startują  4 najlepsze drużyny po 3 rundach I ligi.

- Klub może wystawić tylko jedną drużynę na danym szczeblu rozgrywek.

- W przypadku nie przystąpienia drużyny do jednej z rund lub nie zorganizowania turnieju (jako gospodarz) na klub nakładana jest kara finansowa w wysokości potrójnego startowego (na danym szczeblu rozgrywek) liczonego od 6 zawodników/czki (dla PZPC 500, 00 PLN)

- Gospodarzem turnieju finałowego jest zespół z największą liczbą zgromadzonych po 3 run- dach punktów.

- W przypadku pozytywnego wyniku badań antydopingowych lub startu zawodnika nie- uprawnionego w rundzie zasadniczej

- drużynie automatycznie odejmuje się 400 punktów od wyniku końcowego uzyskanego przez zespół.

- Najlepsze 4 zespoły I ligi po trzeciej rundzie zasadniczej spotykają się w Finale i zwycięzca zawodów zdobywa tytuł - Drużynowego Mistrza Polski i otrzymuje złoty medal, druga w klasyfikacji zawodów drużyna otrzymuje tytuł - Drużynowego Wicemistrza Polski i srebrny medal, zaś trzecia - otrzymuje medal brązowy. Liczą się punkty z rundy zasadniczej.

- Z I ligi do II spadają dwa ostatnie zespoły w tabeli po 3 rundach zasadniczych.

- Z II ligi spadają dwa ostatnie zespoły w tabeli po 3 rundach zasadniczych

- Do I ligi awansują dwie najlepsze drużyny z  II ligi po 3 rundach zasadniczych

- Do II ligi awansują dwa najlepsze zespoły z III ligi po 3 rundach zasadniczych

Na wniosek Komisji Sędziowskiej i Prezydium Zarządu PZPC proponuje się, by pierwsza runda ligi była rundą kwalifikującą zespoły w/g wyników 10-12 najlep- szych zespołów w I lidze, 13-24 miejsce II liga, pozostałe zespoły w III lidze. Liczba kwalifikujących się zespołów do I , II i III ligi będzie uzależniona od ilości startujących zespołów w I rundzie rozgrywek. O ilości zespołów w I , II i III lidze zadecyduje Zarząd lub Prezydium Zarządu PZPC (pzpc.pl)

Wysłany przez autor dnia @26-01-2017 o godz. 18:01:51 @ (394 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

PZPC informuje: NOWI TRENERZY KADRY NARODOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN !
PZPC informuje
Dzisiaj w siedzibie PZPC, specjalna Komisja Konkursowa dokonała przeglądu ofert i wybrała trenerów kadr narodowych seniorów, młodzieży U23, juniorów U20 i U17 oraz młodzików U15. Trene- rem kadry narodowej kobiet został... Antoni Czerniak (57 lat), mężczyzn – Robert Dołęga (39), zawodniczek U23 i juniorek U20 – Marek Sachmaciński (63), zawodników U23 i juniorów U20 – Zdzisław Faraś (56), juniorek U17 i mło- dziczek U15 – Ireneusz Pepłowski (58) oraz juniorów U17 i młodzików U15 – Woj- ciech Gesek (58). Komisja konkursowa pracowała w składzie w następującym składzie: Witold Dziurla - Wiceprezes PZPC ds. Szkoleniowych, Bogusław Maliszewski - Kierownik Wy- szkolenia PZPC, Bartłomiej Bonk – Członek Prezydium PZPC, Antoni Kawałek – Członek Za- rządu PZPC, Krzysztof Michalski – Członek Zarządu PZPC. W charakterze obserwatora pod- czas rozmów z kandydatami obecni byli także prezes PZPC – Mariusz Jędra i szef Rady Tre- nerów PZPC - Zygmunt Klepacki. Wciąż nieukonstytuowana, a więc działająca „nieformalnie” Rada Trenerów sugerowała wybór na trenerów kadry narodowej kobiet i mężczyzn: Marka Sachmacińskiego i Mirosława Chorosia, ale Komisja Konkursowa nie wzięła tych propo- zycji pod uwagę. Na funkcję trenera kadry kobiet wpłynęły ogółem trzy oferty: Antoniego Czerniaka, Piotra Wysockiego i Marka Sachmacińskiego (ten ostatni, w przypadku niewybrania na funkcję, złożył też ofertę na trenera kadry U23 i U20 pań), na funkcję trenera kadry mężczyzn 2: Mirosława Chorosia i Roberta Dołęgi, na funkcję trenera kadry zawodniczek U23 i juniorek U20 – zgłosił się wspomniany już wyżej Marek Sachmaciński, na funkcję trenera kadry zawodników U23 i juniorów U20 wpłynęły kandydatury Zdzisława Farasia i Arkadiusza Strzelczyka, z kolei na funkcję trenerów kadr – juniorek U17 i młodziczek U15 – zgłosił się Ireneusz Pepłowski, zaś juniorów U17 i młodzików U15 – Wojciech Gesek (foto: pzpc.pl)

Z ostatniej chwili: Jak informuje Sebastian Ołubek... Nieprawdą jest że Rada Trenerów się nieukonstytuowała, bo zrobiła to na pierwszym zebraniu w listopadzie 2016 r. w Spale. Przewodniczącym został Zygmunt Klepacki, zastępcą Witold Dziurla a sekretarzem Robert Dołęga. W dniu wczorajszym na posiedzeniu Rady Trenerów w siedzibie PZPC, po re- zygnacji Witolda Dziurli, na z-cę przewodniczącego wybrano Sebastiana Ołubka i dokoopto- wano Marka Nachtygala. Tym samym twierdzenie, że rada jest nieformalna mija się z praw- dą. Ponadto, zgodnie ze statutem PZPC, Rada Trenerów przedstawia swoje propozycje na sta- nowiska trenerów kadry narodowej Zarządowi PZPC a nie komisji konkursowej i to Zarząd po- dejmuje ostateczną decyzję... W tym miejscu rodzi się jednak pytanie, czy stosowne dokumenty potwierdzające fakt ukonstytuowania się Rady Trenerów... trafiły osta- tecznie do PZPC ? (przypis „PSz”)Przed tygodniem, 12.01.br, odbyło się też pierwsze w nowej kadencji zebranie Prezydium Zarządu PZPC, które w sposób zdecydowany odniosło się m.in. do raportu Komisji Rewizyjnej kadencji 2013-2016, przedstawionego podczas XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZPC. Pod- jęto uchwałę o przeprowadzeniu audytu wskazanych obszarów funkcjonowania związku w la- tach 2013-2016, do czego ma zostać wybrana w drodze konkursu (przetargu) specjalistyczna kancelaria prawnicza. Prezydium Zarządu PZPC podjęło również uchwałę o rozliczeniu i kom- pleksowym wyjaśnieniu (z możliwością sankcji karnych) najpoważniejszych zarzutów z proto- kołu Komisji Rewizyjnej. W tym celu potrzebna będzie opinia Kancelarii Prawnej, o co PZPC też ma wystąpić. Choć nie rozliczone są wciąż „stare nieprawidłowości”, to jak do- wiaduje się „PSz”, ciągle pojawiają się... „nowe”. Ostatnio wystąpił m.in. problem związany ze stwierdzeniem braku znacznej ilości różnego rodzaju sprzętu spor- towego (pomostów, sztang, gryfów), przekazanych jakoby swego czasu na rzecz klubów i OZPC. Rzecz w tym, że z różnych względów nigdy on tam nie dotarł a PZPC wyjaśnia teraz, jak to w ogóle było możliwe…  Brak słów...

Wysłany przez autor dnia @19-01-2017 o godz. 19:51:27 @ (381 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

PZPC informuje: SZYMON KOŁECKI MISTRZEM OLIMPIJSKIM Z PEKINU !
PZPC informuje
Po dziewięciu latach… Szymon Kołecki został mistrzem olimpijskim ! Polak otrzyma złoty medal za igrzyska olimpijskie w Pekinie. W 2008 roku nasz ciężarowiec zajął II miejsce w kategorii wagowej do 94 kg, ale po ponownym przebadaniu próbek badań antydopingowych udowodniono stosowanie niedozwolonych środ- ków ówczesnemu triumfatorowi - Kazachowi Ilyi Ilyinowi. O takim scenariuszu mówiło się już od kilku miesięcy. Skomplikowane pro- cedury badań oraz późniejsza ich weryfikacja sprawiły, że Międzynarodowa Federacja Pod- noszenia Ciężarów dopiero niedawno zdecydowała się podać oficjalne, po korekcie, wyniki olimpijskiej rywalizacji w Pekinie w kat. 94 kg. W wyniku powtórnych badań antydopingowych próbek pobranych w Pekinie (2008), niedozwolone substancje wspomagające wykryto u zło- tego medalisty Kazacha Ilyi Ilyina oraz trzeciego w konkursie Chadzimurata Akajewa (Rosja) - informuje Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. To oznacza, że medal olimpijski zmieni nie tylko Kołecki, ale też reprezentujący Polskę Arsen Kasabijew (wtedy w kadrze Gruzji). Jego zweryfikowano jako wicemistrza olimpijskiego. Szymon Kołecki został obok Ireneusza Palińskiego, Waldemara Baszanowskiego, Zygmunta Smalcerza i Adriana Zieliń- skiego… piątym Polakiem z olimpijskim złotem w podnoszeniu ciężarów. To jednak nie koniec weryfikacji dorobku medalowego naszych ciężarowców z IO w Pekinie. W kat. 105 kg brąz trafi do Marcina Dołęgi, który na igrzyskach był czwarty, ale u trzeciego Dimitrija Łapikowa z Rosji wykryto doping. Z kolei na brąz z IO w Londynie (94 kg) czeka Tomasz Zieliński - wówczas dziewiąty (Marek Kaczmarczyk, PZPC)

Tyle witryna PZPC… O ile jednak sprawa medali Szymona Kołeckiego, Arsena Kasabijewa i Marcina Dołęgi wydaje się być przesądzona, co potwierdzają zresztą oficjalne wyniki z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008), podane przez witrynę internetową światowej federacji (IWF), to w przypadku Tomasza Zielińskiego… wszystko się już skomplikowało. W dn. 13.09.2016 „PSz” podała informację (notabene za witryną IWF), że wobec pozytywnych wyników kontroli antydopingowej u I (Ilya Ilyin/KAZ), II (Alexander Ivanov/RUS), III (Anatoli Ciricu/MDA), IV (Andrey Demanov/RUS), VI (Intigam Zairov/AZE) i VII (Almas Utseshov/KAZ) zawodnika kategorii wagowej do 94 kg, złoty medal otrzyma najprawdopodobniej „piąty” w Londynie – Saeid Mohammadpourkarkaragh (IRI), srebro „ósmy” – Kim Minjae (KOR) a brąz… „dziewiąty” – Tomasz Zieliński (POL). Ale oto ostatnio, podczas pobytu „PSz” w Baku (AZE), przedstawiciele Azerskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów byli wyraźnie uradowani wia- domością o srebrnym medalu olimpijskim ich reprezentanta – Intigama Zairova (AZE), któ- ry miał jakoby wywalczyć w Londynie, właśnie w kat. 94 kg ! Po sprawdzeniu wyników na stronie IWF, ze zdumieniem można było stwierdzić, że Zairov faktycznie „awansował” na II miejsce, spychając tym samym naszego zawodnika z olimpijskiego podium. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku światowa federacja (IWF) informowała, że Intigam Zairov „wpadł” w Londynie na dehydrochloromethyltestosteronie (S1.1), podobnie zresztą jak wszyscy inni ry- wale, którym w w/w kat. wagowej udowodniono niedozwolone wspomaganie ! Co ciekawe, nawet w Baku nikt nie był w stanie wytłumaczyć zaistniałej rozbieżności, wspominano jedynie o ponownej „weryfikacji” wyników na witrynie IWF, co miało rzekomo nastąpić w połowie grudnia 2016 roku. Jak widać, sprawa medali olimpijskich w kat. 94 kg w Londynie (2012) rozwija się dynamicznie i na chwilę obecną wiadomo, że… nic nie wiadomo !

Wysłany przez autor dnia @05-01-2017 o godz. 19:21:04 @ (306 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

PZPC informuje: NOWY ZARZĄD I KOMISJA REWIZYJNA PZPC JUŻ DZIAŁAJĄ !
PZPC informuje
Nowy Zarząd PZPC na kadencję 2017-2020 ukonstytuowa- ny ! Podczas inauguracyjnego posiedzenia Zarządu PZPC w dn. 28.12.br poznaliśmy władze związku. Wiceprezesami PZPC zos- tali: ds. organizacyjnych - Zygmunt Wielogórski, ds. szko- leniowych - Witold Dziurla, ds. sędziowskich - Jacek Za- wadzki. Skarbnikiem związku wybrano Andrzeja Wilka, człon- kiem Prezydium zarządu został Bartłomiej Bonk. W Komisji Dyscyplinarnej i Zmiany Barw Klubowych znaleźli się – Stefan Długosz (przewod- niczący), Krzysztof Michalski (zastępca przewodniczącego), Antoni Kawałek (sekretarz) oraz Przemysław Barański i Jerzy Jaśniak. Nowy zarząd postanowił powołać nową ko- misję – Historyczną, na czele której stanął Jerzy Michura. Wszystkie powyższe kandyda- tury zostały przegłosowane jednogłośnie ! Powołana też została komisja, której zadaniem będzie opiniowanie i wybór trenerów kadr narodowych,  znaleźli się w niej: Kierownik Wyszkolenia PZPC - Bogusław Maliszewski, wiceprezes PZPC ds. sportowych - Witold Dziurla, Bartłomiej Bonk, Krzysztof Michalski i Antoni Kawałek. Do udziału oraz prac w tej komisji zaproszony zostanie także przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki.W minioną środę ukonstytuował się też skład nowej Komisji Rewizyjnej na lata 2017- 2020, przewodniczącą została - Katarzyna Choroś (Mazowiecki OZPC) a sekretarzem - Wojciech Piechowiak (Wielkopolski OZPC). W spotkaniu KR wziął także udział Leszek Tar- nawski (Lubelski OZPC), do Warszawy nie przybyli natomiast: Waldemar Gospodarek (Ku- jawsko-Pomorski OZPC) i Janusz Kamiński (Łódzki OZPC). Podczas posiedzenia nowego Za- rządu PZPC dyskutowano też o współpracy... z POLSKĄ SZTANGĄ ! Zarząd upoważnił Prezesa PZPC do podjęcia odpowiednich kroków w tym temacie... no cóż, czekamy (foto: pzpc.pl)


Wysłany przez autor dnia @29-12-2016 o godz. 20:02:13 @ (339 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: PIERWSZE POSIEDZENIE NOWEGO ZARZĄDU PZPC !
PZPC informuje
W najbliższą środę, 28.12.br w Warszawie, odbędzie się pierwsze posiedzenie nowo wybranego Zarządu PZPC. Szefa związku oraz skład osobowy zarządu znamy od 17.12.br, w środę dowiemy się, kto obejmie funkcje wiceprezesów ds. organizacyjnych, spor- towych i sędziowskich, jak będzie wyglądało prezydium. Po wybo- rach, nadchodzi czas zdecydowanych działań ! Pierwsze posiedze- nie zarządu związku wybranego 17.12.br podczas XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZPC zostało zaplanowane na godzinę 11:00 w Warszawie. Zapro- szenia od prezesa PZPC Mariusza Jędry otrzymali Przemysław Barański (Łódzki OZPC), Bartłomiej Bonk (Opolski OZPC), Mirosław Choroś (Mazowiecki OZPC), Stefan Długosz (Mazowiecki OZPC), Witold Dziurla (Wielkopolski OZPC), Jerzy Jaśniak (Łódzki OZPC), Jacek Góralski (Dolnośląski OZPC), Antoni Kawałek (Lubelski OZPC), Krzysztof Michal- ski (Dolnośląski OZPC), Jerzy Michura (Śląski OZPC), Ryszard Szewczyk (Opolski OZPC), Zygmunt Wielogórski (Mazowiecki OZPC), Andrzej Wilk (Warmińsko-Mazurski OZPC) i Jacek Zawadzki (Kujawsko-Pomorski OZPC).

Nowe władze muszą dać jasny przekaz o swojej determinacji w prowadzeniu dys- cypliny w sposób uczciwy, transparentny i skuteczny. Trzeba nauczyć się działać na miarę nowych możliwości finansowych. A te są przecież zupełnie inne niż jesz- cze rok temu ! Nowy zarząd musi poznać stan finansowy związku ! Jasno trzeba określić cele sportowe na  sezon 2017 ! Pokazać zdecydowanie i mądrość w walce z dopingiem ! Wreszcie – może rzecz najważniejsza, bez której to co powyżej, może się nie udać, współ- pracować ze sobą powinny wszystkie środowiska i ośrodki. Wzajemnie się szanując, ufać i pomagać! Słowa może to górnolotne – ale jakże proste, gdy zaczniemy je realizować ! Nawet najmniejszy krok w tym kierunku, już okaże się sukcesem ! Trzeba po prostu chcieć !

Bardzo mocno zabrzmiały w treści pokontrolne wnioski Komisji Rewizyjnej kadencji 2013- 2016. Usłyszeli je wszyscy delegaci w dniu 17.12.br podczas XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZPC. Takich spraw nowy zarząd zostawić nie może. Tu dobrym rozwiązaniem był- by audyt ! Chociażby po to, by nowe otwarcie Zarządu PZPC na lata 2017-2020 miało po prostu jakikolwiek sens ? Takich działań oczekujemy od nowo wybranych władz PZPC, od no- wego Zarządu związku, wreszcie – od prezesa PZPC Mariusza Jędry ! Porządek posiedzenia w dniu 28.12.br przewiduje ukonstytuowanie się zarządu PZPC, powołanie Komisji Dyscypli- narnej i Zmiany Barw Klubowych PZPC, sprawy finansowe i organizacyjne, sprawy szkolenio- we i sprawy różne. Nadszedł czas zdecydowanych działań ! (Marek Kaczmarczyk)Tyle oficjalnego komunikatu z witryny PZPC. Pozostaje jedynie zaufać słowom rzecznika pra- sowego PZPC, tym bardziej, że poprzednia „władza” pozostawiła tej nowej… całe mnóstwo problemów i nieprawidłowości. Miejmy nadzieję, że nowo wybrany Zarząd PZPC podej- dzie do tych wszystkich spraw z należytą powagą, uczciwością a nade wszystko… skutecznością. Z informacji jakie docierają do „PSz” wynika m.in., że jedna z „bohaterek” protokołu Komisji Rewizyjnej – Izabela Kącka, tuż po zjeździe złożyła w PZPC stosowne wymówienie, natomiast Rafał Grążawski przynajmniej do 19.01.2017 roku (?) prze- bywać będzie na zwolnieniu lekarskim. Wyjaśnienie wszystkich nieprawidłowości, o któ- rych wspominała Komisja Rewizyjna wymagać będzie zapewne i czasu i chęci, ale… komuś (nowym władzom PZPC) w końcu trzeba wierzyć ! Już dziś dają się słyszeć głosy, że przecież w… Burzeninie nikt niczego nie ukradł (!), a pieniądze i tak przecież poszły na organi- zację „Mistrzostw Polski Młodzików U15”. Może to i prawda, ale nie można przecież zapomi- nać, że ktoś, jednak coś… sfałszował, dopuszczając się zarazem jawnego oszustwa. Oczeku- jemy też informacji na temat „wyczynów” naszych juniorów i młodzieżowców w… Eilat (ISR), o czym głośno już w całej Europie. Pozostaje mieć nadzieję, że nowy Zarząd PZPC dołoży starań, by nic nie zostało „zamiecione po dywan” a sprawiedliwości stało się za- dość. Z innych kwestii warto też zwrócić uwagę na ogłoszony kilka dni temu „powtórny” prze- targ na zakup sprzętu sportowego dla PZPC (33 zestawy treningowe a 190 kg, 10 pomostów treningowych, 26 gryfów treningowych damskich i męskich, 10 stojaków do przysiadów ze sztangą), w którym oprócz ceny (60 %) i okresu gwarancji (10 %), jednym z kryteriów jest… „reprezentatywność oferowanego sprzętu” (30 %), czyli… wykorzystanie go na, co najmniej je- dnej imprezie rangi igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich, zorganizowanych w latach 2000 -2016 (!), co w jakiś sposób może ewidentnie faworyzować jednego z producentów (?), wszak ten drugi… wykorzystywany był i owszem, ale jedynie na „Mistrzostwach Świata” i „Europy”. Tak skonstruowane warunki przetargu mogą budzić wątpliwości… a tych w nowym rozdaniu być chyba już nie powinno !


Wysłany przez autor dnia @27-12-2016 o godz. 19:03:18 @ (358 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZPC JUŻ W SOBOTĘ !!!
PZPC informuje
W najbliższą sobotę, 17.12.br o godz. 11:00, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie rozpocznie się „Sprawoz- dawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów PZPC”, na którym poznamy nowe władze naszej dyscypliny sportu na lata 2017-2020. Największe emocje wzbudza rzecz jasna wybór preze- sa związku, o które to stanowisko ubiega się 4 kandydatów (w ko- lejności alfabetycznej): Mariusz Jędra (43 lata), Zygmunt Smal- cerz (75 lat), Zygmunt Wasiela (65 lat) i Zdzisław Żołopa (59 lat). Jak napisał rzecznik prasowy PZPC – Marek Kaczmarczyk… 89 delegatów z całego kraju, podejmie decyzje, któ- re zaważą na przyszłości polskich ciężarów, wskażą kierunek, w którym… powinien zmierzać nasz sport. Czy po sobotnich obradach i decyzjach delegatów, zobaczymy nadzieję na odbu- dowę świetności biało-czerwonej sztangi…? 

Mamy wielkie nadzieje, ale i oczekiwania… Czekamy na wskazanie szkoleniowych i or- ganizacyjnych skutecznych wizji na przyszłość, wizji uczciwych i sprawiedliwych ! Takich, by z dobrym skutkiem mogli z niej czerpać ludzie sztangi - zawodniczki i zawodnicy, trenerzy, sę- dziowie, działacze. Wszyscy, którzy w sercu mają dobro dyscypliny ! Teraz oraz w przyszłości ! Oczekujemy wizji skrojonej na miarę tradycji i aktualnych możliwości ! Tego po- winniśmy oczekiwać od delegatów na Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenia Dele- gatów PZPC i od nowych władz, jakie przyjdzie delegatom wybrać w najbliższą sobotę ! W położeniu takim jak obecnie, dyscyplina wcześniej nigdy nie była ! Przed czterema laty, pod- czas wyborów na kończącą się teraz kadencję, starły się ze sobą, wywodzące się z tego samego pnia, dwa środowiska. Polaryzacja, jaka wówczas nastąpiła, w różnych odcieniach daje o sobie znać do dzisiaj. Zmieniła się tylko konfiguracja i optyka oczekiwań. Doszedł też nowy element wyborczych łamigłówek, w wielu przypadkach ludzie nie są za swoim kandydatem, ale przeciwko innemu ! To liczy się najbardziej ! Nie programy i wizje kan- dydatów. Szkoda, że tak się dzieje. Jednak nie dotyczy to wyłącznie ciężarów, podobne sytuacje mamy w innych sportach w Polsce. Wystarczy śledzić kampanie wyborcze oraz przyj- rzeć się dokładnie zakończonym już zjazdom wyborczym.

Ale w podnoszeniu ciężarów może być przecież inaczej, lepiej ! Dlatego delegaci, którzy przy- jadą w sobotę na obrady do siedziby do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, powinni mieć to na uwadze ! A jeśli nie uda się od razu, środowisko powinno otrzymać czytelny sygnał o wybranym, dobrym kierunku ! Najwyższy czas zacząć się wzajemnie szanować, być razem, ufać sobie i pomagać ! Bo przecież jedne mamy podnoszenie ciężarów w Polsce, jedne barwy narodowe, a gdy nasi wygrywają – cieszymy się wspólnie i dumą jesteśmy wspólnotą ! Wy- bierając nowe władze PZPC na kolejne cztery lata (w tym prezesa związku) postawmy na tych, których znamy bardzo dobrze, którzy cieszą się szacunkiem w swojej pracy, którzy z powo- dzeniem działają w lokalnych społecznościach, znają środowisko, potrafią pogodzić zwaśnione strony ! Postawmy na ludzi solidnych, uczciwych i wiarygodnych ! Każdy delegat, od- dając swój głos odpowie w istocie na jedno zasadnicze pytanie – czy chce, by przez najbliższe cztery lata dyscyplina - krok po kroku – dzięki powyższym cechom szefa oraz ludzi z zarządu - odzyskiwała należne jej miejsce pośród innych sportów w Polsce, szacunek w Europie i świecie… czy też, by zastygła w waśniach i sporach… Niechaj delegaci dokonają wyboru  mądrze i z rozwagą. Tak, by nie musieli się później tych wyborów wstydzić !

Nowy prezes związku oraz wybrany przyszły zarząd, musi pokazać Ministerstwu Sportu i Tu- rystyki, że – mimo kłopotów – już jest i będzie w przyszłości solidnym, wiarygodnym i trans- parentnym partnerem. Że będzie wspierał seniorów, młodzieżowców, juniorów i młodzików w ich drodze na sportowe szczyty ! Trzeba odbudować na nowo relacje z Polskim Komitetem Olimpijskim ! Musimy pamiętać o tym, że pieniądze jakie dostajemy – jak powiedział minister Sportu i Turystyki, pan Witold Bańka… nie są obowiązkiem, a przywilejem !  W tym kontekście, nowy prezes związku, musi być odpowiedzialnym menedżerem, a nie człowiekiem spełniają- cym populistyczne wizje.


Porządek obrad XXI Krajowego Zjazdu Delegatów
Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów
w Warszawie, w dniu 17 grudnia 2016 roku.


1. Otwarcie obrad i powitanie gości – godz. 11.00.
2. Wybór przewodniczącego obrad i zastępcy przewodniczącego obrad.
3. Uchwalenie porządku obrad.
4. Wybór Komisji mandatowej.
5. Sprawozdanie Komisji Mandatowej o prawomocności obrad.
6. Wybór Komisji:
a. Skrutacyjnej,
b. Wyborczej,
c. Uchwał i Wniosków,
d. Statutowej.
7. Sprawozdanie z działalności Związku w okresie kadencji.
8. Dyskusja nad sprawozdaniem i głosowanie ws. zatwierdzenia sprawozdania.
9. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
10. Dyskusja.
11. Rozpatrzenie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielnie absolutorium ustępującemu Zarządowi.
12. Prezentacja programów przez kandydatów na Prezesa Związku.
13. Wybór Prezesa Związku.
14. Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej z wyboru na Prezesa Związku.
15. Wybór Zarządu.
16. Wybór Komisji Rewizyjnej.
17. Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej z wyboru Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
18. Rozpatrzenie sprawozdania Komisji Uchwał i Wniosków i podjęcie uchwały.
19. Wystąpienie Prezesa Związku.
20. Uchwalenie zmian w statucie PZPC.
21. Zakończenie obrad.

Jakby się mogło wydawać, niewiele można już dodać do słów rzecznika prasowego PZPC, który jakże trafnie wskazał to wszystko, co w przypadku samego Zjazdu, jak i naszej dys- cypliny sportu… jest najważniejsze. Mamy zatem wielkie nadzieje, ale i oczekiwania… Od no- wych władz związku oczekujemy wizji skrojonej na miarę tradycji i aktualnych możliwości. Nade wszystko jednak,  od nowo wybranych… Prezesa, członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej oczekujemy solidności, uczciwości i wiarygodności, natomiast 89 delegatów ma dokonać tego wyboru w sposób mądry i rozważny, tak by nie musieli się później tych wyborów wstydzić !

Wielka szkoda, że potencjalni kandydaci na Prezesa PZPC nie skorzystali z moż- liwości przedstawienia swoich programów wyborczych, bądź to na łamach „Polskiej Sztandze”, bądź na związkowej witrynie. Z całą pewnością każdy z nich, taki program posiada. Być może przedstawi go na Zjeździe, przed samym głosowaniem, ale… żałować na- leży, że zapoznają się z nim tylko delegaci, przedstawiciele MSiT i dziennikarze. A co z tzw. środowiskiem podnoszenia ciężarów, z trenerami, zawodnikami i kibicami, których w najbliższą sobotę, z oczywistych względów w Warszawie zabraknie ? Najlepszym rozwiązaniem by- łaby transmisja internetowa „LIVE”, ale… tym razem takowej ponoć nie przewi- dziano. Na początku grudnia br, związkowa specjalistka od PR przesłała do kandydatów na Prezesa PZPC… 5 poniższych pytań, które miały następnie przybliżyć czytelnikom związko- wej witryny ich sylwetki:

1. Proszę krótko wytłumaczyć Delegatom na Zjazd PZPC i sympatykom podnoszenia ciężarów,
dlaczego to właśnie Pan powinien zostać Prezesem PZPC ?

2. Jakie główne zmiany zaproponuje Pan w funkcjonowaniu administracji związkowej ?
3. Jak poradzi sobie Pan z problemami finansowymi, które mogą nas spotkać w najbliższych latach ?
4. Jak i na jakich zasadach planuje Pan ułożyć stosunki w władzami IWF i EWF ?
5. Jak Pan planuje zmierzyć się z problemami dopingu w naszej dyscyplinie ?


Materiał miał zostać przedstawiony na stronie PZPC, ale… do dnia dzisiejszego ża- den z kandydatów nie udzielił jakiejkolwiek odpowiedzi, ciekawe dlaczego ?

Póki co krążą po kraju, niekiedy dość fantastycznie brzmiące pomysły kandydatów na Prezesa PZPC, spośród których na czoło przebija się w zasadzie jeden, o… rzekomej możliwości ściągnięciu do kraju (czytaj – do polskich ciężarów) amerykańskiego kapitału (!?!). W kontekście braku sponsora strategicznego to bardzo ciekawa propozycja, a o tym czy kiedy- kolwiek stanie się realna zadecydują w sobotę sami delegaci !Dzisiaj swój program wyborczy, jako pierwszy nadesłał... Zygmunt Smalcerz !
Jest on dostępny w załączniku (pdf), wystarczy też kliknąć w powyższą fotkę.
Do wyborów pozostało niewiele czasu, ale czy za jego przykładem pójdą
też pozostali kandydaci ? Gorąco do tego zachęcamy !Kolejnym kandydatem na Prezesa PZPC, który nadesłał
swój program wyboczy jest Zygmunt Wasiela:
 program (pdf), prezentacja na zjazd (pdf)I jeszcze jeden kandydat - Mariusz Jędra, który zdecydował się przesłać
do „PSz” treść swojego... przesłania do delegatów na Zjazd PZPC.
Plik ten dostępny jest w załączniku i po kliknięciu na zdjęcie (pdf)

Zgodnie z przewidywaniem, szerokim echem odbiła się w naszym środowisku informacja o wielostronicowym protokole pokontrolnym Komisji Rewizyjnej PZPC, mówi się nawet o „bar- dzo mocnym dokumencie”, którego treść zostanie zapewne przedstawiona na Krajowym Zjeździe w Warszawie. Nie bez przyczyny użyto w tym miejscu trybu przypuszczającego, al- bowiem dają się słyszeć głosy, że niektórym delegatom (!) może on być nie w smak, a co za tym idzie, mogą oni dążyć do... nieupubliczniania tego protokołu, tym bardziej w obecności przedstawicieli MSiT. Pewnych spraw nie da się już jednak „zamieść” pod przysłowiowy dywan. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, o którym mowa w pkt. 9 „porządku obrad” będzie jednak przedstawiony w „pakiecie” z protokołem, gdyż w przeciwnym razie, końcowy wniosek ws. absolutorium dla ustępującego Zarządu, mógłby wymagać wielu dodat- kowych, zupełnie niepotrzebnych wyjaśnień. Pozostaje mieć nadzieję, że przedstawi- ciele ustępującej Komisji Rewizyjnej będą jednak mogli przedstawić na Zjeździe to wszystko, co z takim mozołem przygotowali, natomiast od owej mądrości i rozwagi delegatów, zależeć też będzie ostateczna decyzja w sprawie udzielenia (bądź nie) absolutorium dla... całego ustępującego Zarządu PZPC.

Co więcej, z informacji, jakie docierają do „PSz” wynika, że po Szymonie Kołeckim – byłym Prezesie PZPC i Sebastianie Ołubku – byłym Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej PZPC, z „tonącego okrętu” postanowiła się też ewakuować główna księgowa związku – Marta Ula- towska, która złożyła jakoby stosowne wypowiedzenie. Tej ostatniej osobie akurat trudno co- kolwiek zarzucić, ale jak widać „zdrowy rozsądek” wziął górę nad emocjami. Ciekawostką jest też fakt, że w dniu wczorajszym w siedzibie PZPC spotkali się Szymon Kołecki, Zygmunt Smalcerz, Jerzy Nowak i Ryszard Soćko… m.in. w sprawie podziału sprzętu i zysku finanso- wego, wypracowanego podczas tegorocznych „Mistrzostw Europy Juniorów U15 & U17” w No- wym Tomyślu. Jak się jednak okazało sprawy te p. o. Prezesa PZPC – Halina Pikuła pos- tanowiła już przekazać do rozpatrzenia nowym władzom związku (!)


Wysłany przez autor dnia @14-12-2016 o godz. 21:14:01 @ (686 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

PZPC informuje: XXVI CHALLENGE „POLSKIEJ SZTANGI”, „SPORTU” I PZPC !!!
PZPC informuje
Witryna PZPC zaprezentowała najnowsze notowanie XXVI edycjiChallenge Złotej Sztangi” uwzględniającego wszystkie imprezy podnoszenia ciężarów w kraju i zagranicą z udziałem naszych re- prezentantów, wg stanu na dn. 18.11.br ! Wśród kobiet na prowa- dzeniu brązowa medalistka ME juniorek U17 z Nowego Tomyśla… Magdalena KAROLAK (99, Włókniarz Konstantynów) – 411 pkt., która w tym roku ustanowiła już 20 rekordów Polski ju- niorek U17, II miejsce zajmuje Katarzyna KRASKA (93, Górnik Polkowice) – 159 pkt. a III – Joanna ŁOCHOWSKA (88, UKS Zielona Góra) – 150 pkt. Klasyfikację mężczyzn otwiera mistrz Europy juniorów U17… Jakub WĘGRZYN (99, Wisła Puławy) – 236 pkt., autor 11 re- kordów Polski juniorów U17, na II miejscu… Arkadiusz MICHALSKI (90, Budowlani Opo- le) – 225 pkt. a na III – Marcin IZDEBSKI (99, Orlęta Łuków) – 166 pkt., autor 8 rekordów Polski juniorów U17. W klasyfikacji drużynowej prowadzą: Włókniarz Konstantynów – 411 pkt. (1 zawodniczka) wśród pań i Budowlani Opole – 570 pkt. (9) wśród panów > Rekordy Polski w 2016 roku, Punktacja Challenge, indywidualnie: kobiety, mężczyźni, dru- żynowo: kobiety, mężczyźni (pdf)Wysłany przez autor dnia @25-11-2016 o godz. 00:24:36 @ (257 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE DZIECI I MŁODZIEŻY 2016 !
PZPC informuje
Polski Związek Podnoszenia Ciężarów zaprezentował wyniki „Ogól- nopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Mło- dzieży za 2016 r.”. W gronie 72 sklasyfikowanych dyscyplin spor- tu, podnoszenie ciężarów uplasowało się na X m. z dorob- kiem 3737 pkt. W klasyfikacji województw najlepsze okazało się Lubelskie – 791 pkt., wyprzedzając Mazowieckie – 606 pkt. oraz Dolnośląskie – 461 pkt., natomiast wśród klubów bezkonkurencyj- ny był CWZS Zawisza Bydgoszcz – 230 pkt. przed KS Agros Zamość – 171 pkt. i CLKS Ma- zovia Ciechanów – 160 pkt. W poszczególnych grupach wiekowych najwięcej punktów uzyski- wały: MMP23Talent Wrocław – 104 pkt., MP20Mazovia Ciechanów – 61,5 pkt., OOMUnia Hrubieszów – 65 pkt. i MP15Zawisza Bydgoszcz – 58 pkt. W czołowych „10-tkach” 4-krotnie plasowały się kluby: Mazovia Ciechanów, Zawisza Bydgoszcz i Agros Za- mość > Współzawodnictwo dzieci i młodzieży (pdf)


Wysłany przez autor dnia @23-11-2016 o godz. 19:02:15 @ (204 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: NADCHODZĄ WIELKIE ZMIANY W POLSKIM SPORCIE !
PZPC informuje
Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka przedstawił wczo- raj podsumowanie pierwszych 12 miesięcy pracy. Nakreślił też pla- ny zmian w funkcjonowaniu sportu polskiego, jak również przed- stawił gł. założenia nowelizacji ustawy o sporcie. Trzeba przyz- nać, że będą to bardzo istotne zmiany... Poniżej, w skrócie, dorobek minionego roku, kierowanego przez W. Bańkę resortu:Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka (msport.gov.pl)

- Budowanie sportu u podstaw, to jeden z (…) priorytetów, dlatego uruchomiłem program bezpośredniego wsparcia dla małych i średnich klubów. Program KLUB jest przełomowym projektem, z którego skorzystało najwięcej beneficjentów w historii ministerstwa sportu i turystyki. Kwotą blisko 24 milionów złotych wsparliśmy 2151 klubów w całej Polsce. To właśnie w takich miejscach rozpoczyna się przygoda ze sportem wielu przyszłych mistrzów. To tam pracują prawdziwi pasjonaci i trenerzy,

- Podpisałem decyzję o uruchomieniu programu SKS. Od nowego roku, wprowadzamy dobrą, sprawdzoną formułą zajęć pozalekcyjnych. Zajęć, za które wynagrodzenie otrzymywać będą nauczyciele wychowania fizycznego. Na program przeznaczamy 40 milionów złotych. SKS będzie w każdej z ponad dwóch i pół tysiąca gmin. Programem zostanie objętych ponad 350 tysięcy dzieci i młodzieży,

- Stworzyliśmy spójną piramidę szkoleniową w sporcie dzieci i młodzieży, bo każdy etap rozwoju sportowca w drodze do sukcesu w sporcie wyczynowym jest niezwykle ważny. Reprezentantom Polski zapewniliśmy komfortowe warunki przygotowań do najważniejszych imprez sportowych w tym roku, wypłacając najszybciej w historii środki finansowe na ten cel. Podnieśliśmy wysokość nagród za medale igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. Wyższe o sto procent nagrody otrzymali wszyscy sportowcy pełnosprawni i niepełnosprawni,

- Wprowadzono Kodeks Dobrych Praktyk Sponsoringowych – dajemy szansę medalo- dajnym dyscyplinom, które do tej pory nie miały takiej możliwości, pozyskać sponsora w po- staci Spółki Skarbu Państwa,

- Polacy oczekują także od rządzących, że polski sport będzie przejrzysty i uczciwy. Mamy gotową nowelizację ustawy o sporcie, dzięki której zwiększamy przejrzystość w funkcjo- nowaniu polskich związków sportowych,

- Wprowadzamy m.in. zakaz zasiadania w zarządzie związku sportowego osób, które posiadają akcje lub udziały w spółkach realizujących zadania na rzecz polskiego związku sportowego. Ta sama zasada dotyczy osób bliskich. Nie może być bowiem tak, że osoba bliska świadczy usługi na rzecz danego związku. Wprowadzimy zakaz sprawowania funkcji członka zarządu przez byłych funkcjonariuszy aparatu represji, a także obowiązek składania oświadczeń lustracyjnych,

- Ministerstwo wprowadza zasady dobrego zarządzania w polskich związkach spor- towych. Finansowanie nie jest prawem, ale przywilejem. Związki sportowe muszą działać transparentnie,

- Polski sport powinien być czysty w wielu wymiarach, tym moralnym, zarządczym, ale i stricte sportowym. Gotowa jest ustawa o zwalczaniu dopingu w sporcie. Dzięki niej powołujemy... Polską Agencję Antydopingową, która zastąpi dwie funkcjonujące do tej pory instytucje, biuro i komisję. Wzmacniamy instytucjonalną walkę z dopingiem w Polsce. Zwiększamy liczbę kontroli antydopingowych. Nasze działania są w pełni popierane przez Światową Agencję Anty- dopingową, z którą mamy bardzo dobrą współpracę (msport.gov.pl; 15.11.br)


Wysłany przez autor dnia @16-11-2016 o godz. 18:39:59 @ (206 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: NOCNE WYBORY DO RADY TRENERÓW PZPC !
PZPC informuje
W nocy z soboty na niedzielę, podczas Kursokonferencji Trenerów i Instruktorów PZPC w Spale dokonano wyboru nowej Rady Trenerów PZPC na lata 2016-2020. W jej skład weszło osta- tecznie 11 trenerów: Mirosław Chlebosz (42 głosy), Dawid Fer- tykowski, Robert Dołęga, Zdzisław Faraś, Zygmunt Klepac- ki, Jacek Mazur, Marek Sachmaciński, Witold Dziurla, Mate- usz Błachowicz, Sebastian Ołubek i Marcin Lampe. Przewod- niczącym Rady Trenerów wybrano ponownie Zygmunta Klepackiego, gratulujemy !


Wysłany przez autor dnia @06-11-2016 o godz. 11:34:16 @ (246 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: DUŻE ZMIANY W FUNKCJONOWANIU ZWIĄZKÓW SPORTOWYCH !
PZPC informuje
W dniu dzisiejszym, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka przedstawił szereg zmian, których zadaniem jest zwiększenie nad- zoru nad funkcjonowaniem polskich związków sportowych i zwię- kszenie ich transparentności. Zmiany będą możliwe dzięki nowym zapisom w umowach zawieranym ze związkami sportowymi, nowe- lizacji ustawy o sporcie a także ustawie o zwalczaniu dopingu w sporcie. W ustawie o sporcie wprowadzony zostanie m.in. zakaz zasiadania w zarządzie związku sportowego osób, które posiadają akcje lub udziały w spółkach realizujących zadania na rzecz polskiego związku sporto- wego. Zakaz pełnienia funkcji członka zarządu dotyczyć będzie także sytuacji, w której osoba bliska posiada akcje lub udziały w spółkach świadczących usługi na rzecz danego związku. Osoby bliskie dla członka zarządu PZS mające działalność gospodarczą nie będą mogły świadczyć usług na rzecz danego związku. Wprowa- dzony zostanie zakaz sprawowania funkcji członka zarządu PZS przez byłych funk- cjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa PRL, a także obowiązek składania oświadczeń lustracyjnych.Terminy Okręgowych Zebrań Sprawozdawczo-Wyborczych !
Śląski ZPC (13.10.br w Tarnowskich Górach o godz. 16:00) – 5 mandatów !
Warmińsko-Mazurski OZPC (15.10.br w Kurzętniku o godz. 11:00) - 2 mandaty !

Zachodniopomorski OZPC (15.10.br w Białogardzie o godz. 12:00) - 3 mandaty !
Kujawsko-Pomorski OZPC
(18.10.br w Bydgoszczy o godz. 17:00) - 11 mandatów !
Lubelski OZPC (29.10.br w Nadrzeczu k/Biłgoraja o godz. 11:00) - 13 mandatów !
Podkarpacki OZPC (29.10.br w Sędziszowie Małopolskim o godz. 17:00) - 2 mandaty !
Łódzki OZPC (06.11.br w Dobryszycach o godz. 11:30) - 7 mandatów !
Mazowiecki OZPC (06.11.br w Siedlcach o godz. ....) - 18 mandatów !


...„Polacy oczekują od rządzących, że polski sport będzie przejrzysty, uczciwy i będzie naszą dumą narodową. Sportowcy oczekują godnych warunków do treningu, aby reprezentować bia- ło-czerwone barwy w uczciwej rywalizacji...” –  powiedział minister Witold Bańka. Minis- terstwo Sportu i Turystyki usprawni działanie polskiego systemu antydopingowego. Nowe zapisy umów zawieranych pomiędzy Ministerstwem Sportu i Turystyki a pol- skimi związkami sportowymi, w tym precyzyjne umowy dotacyjne, umożliwią zwrot części środków, m.in. w sytuacji złapania zawodnika danego związku na dopingu. Ministerstwo Sportu i Turystyki wprowadzi także zasady dobrego zarządzania w polskich związkach sportowych. Od przestrzegania tych zasad zależeć będzie również wy- sokość finansowania danego związku.

Narzędziem, które wzmocni walkę z dopingiem w sporcie będzie ustawa o zwalcza- niu dopingu w sporcie. Ustawa pozwoli na powołanie do życia Polskiej Agencji An- tydopingowej, a kontrolerzy zostaną objęci ochroną taką, jak funkcjonariusze pu- bliczni. Nowe zapisy pozwolą określić zasady współpracy Agencji z Policją, Strażą Graniczną, Służbą Celną, Żandarmerią Wojskową oraz prokuraturą w zakresie niezbędnym do ustalenia odpowiedzialności dyscyplinarnej za doping w sporcie. Nastąpi także zmiana przepisów karnych w zakresie dopingu w sporcie.

...„Sport musi być transparentny. Stosowanie dopingu przeczy zasadom fair-play. To są zacho- wania zasługujące na potępienie i co do tego nikt nie ma i nie powinien mieć wątpliwości. Idea sportu jest oparta na czystości rywalizacji, której doping jest cichym zabójcą. Nie ma miej- sca i nie ma litości dla dopingu w Polsce, stąd decyzje w sprawie dopingowiczów będą stanowcze i jednoznaczne. Nie możemy sobie pozwolić na to, by oszuści, a takimi są dopingowicze, reprezentowali barwy naszego kraju...” – uważa minister Witold Bańka. Poni- żej pełna lista proponowanych zmian.

Istota rozwiązań ujętych w projekcie zmiany ustawy o sporcie:

1. Zwiększenie przejrzystości działania polskich związków sportowych i zapobieganie korupcji poprzez:

a) ograniczenie konfliktu interesów poprzez wprowadzenie dodatkowych ograniczeń do- tyczących członków zarządu polskiego związku sportowego w art. 9 ustawy o sporcie, m.in.:

I. Łączenia funkcji z funkcją trenera kadry narodowej oraz funkcją pełnioną w sztabie szko- leniowym w tym samym sporcie.

II. Łączenia funkcji z funkcją sędziego w tym samym sporcie.

III. Zakaz posiadania przez członków zarządu w spółkach prawa handlowego prowadzących działalność gospodarczą związaną z realizacją przez ten związek jego zadań statutowych akcji lub bycia prokurentami lub pełnomocnikiem w takiej spółce.

IV. Bycia osobą bliską dla osoby posiadającej w spółkach prawa handlowego prowadzących działalność gospodarczą związaną z realizacją przez ten związek jego zadań statutowych akcji lub udziałów – w każdej z tych spółek lub które są członkami organów tych spółek, prokuren- tami lub pełnomocnikiem w takiej spółce

b) wprowadzenie zakazu sprawowania funkcji członka zarządu polskiego związku sportowego przez byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa PRL,

c) poprawienie przejrzystości działania polskich związków sportowych, w tym. m.in.:

I. Wprowadzenie przepisu umożliwiającego członkom polskiego związku sportowego w każdym czasie przeglądanie ksiąg i dokumentów polskiego związku sportowego, sporządzanie bilansu dla swego użytku lub żądanie wyjaśnień od zarządu polskiego związku sportowego.

II. Nałożenie na członków zarządu polskiego związku sportowego obowiązku powstrzymywania się od wszelkiej działalności sprzecznej z interesami polskiego związku sportowego. Ponadto wprowadzenie obowiązku wstrzymania się przez członków zarządu PZS od głosu w rozstrzy- ganiu spraw w przypadku sprzeczności interesów polskiego związku sportowego z interesami członka zarządu, jego współmałżonka, krewnych i powinowatych do drugiego stopnia oraz osób, z którymi jest powiązany osobiście.

III. Wprowadzenie obowiązku składania przez członków zarządów PZS oświadczeń lustra- cyjnych.

2. Wzmocnienie nadzoru Ministra Sportu i Turystyki nad polskimi związkami spor- towymi:

- zwiększenie kompetencji kontrolnych Ministra Sportu i Turystyki – kontrolą i nadzorem MSiT zostaną objęte także regulacje wewnętrzne  polskich związków sportowych (m.in. w zakresie regulaminów),

- wprowadzenie możliwości stosowania środków przewidzianych w art. 22 także w przypadku naruszenia aktów prawa wewnętrznego PZS.

3. Wprowadzenie możliwości przyznawania przez ministra właściwego ds. kultury fizycznej stypendium sportowego w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy członek kadry narodowej z przyczyn niezależnych od siebie (np. kontuzja, niekon- trolowany upadek, wykluczenie z rywalizacji, uszkodzenie sprzętu, przekroczenie strefy zmian, zgubienie pałeczki, przekroczenie toru jazdy lub biegu itp.) nie uzy- ska wyniku sportowego uprawniającego do otrzymania stypendium sportowego.

Istota rozwiązań związanych z nowymi zapisami umów zawieranych pomiędzy MSiT, a PZS (przepisy poza ustawą)  

1. Umowy zawierane bezpośrednio ze związkami:

I. Precyzyjne umowy dotacyjne określające zwrot kosztów w przypadku stosowania dopingu przez zawodnika.

II. Ograniczenie możliwości nagłych i nieuzasadnionych lokalizacji zgrupowań sportowych.

III. Zmiana finansowania związków sportowych. Przy algorytmie dofinansowania polskich związków sportowych będzie możliwość stosowania nagród dla związków, które  stosują zasa- dy dobrego zarządzania wprowadzone przez MSiT.

Istota rozwiązań związanych z Ustawą o zwalczaniu dopingu w sporcie

Ustawa o zwalczaniu dopingu w sporcie ma na celu usprawnienia działania pol- skiego systemu antydopingowego. Proponowane w niej rozwiązania wynikają z analizy skuteczności tego systemu począwszy od wejścia w życie ustawy o sporcie w 2010 roku.

Kluczowe zmiany, jakie przewiduje się w ustawie, dotyczą:

1) Powołania Polskiej Agencji Antydopingowej w miejsce działającej obecnie Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie oraz obsługującego ją biura. Zastępując dwie instytucje jedną ograniczamy biurokrację. Rozwiązanie to znacząco uprości system instytucjonalny walki z dopingiem w Polsce. Umożliwi to również pozyskiwanie środków zewnętrznych na działalność Agencji, dzięki jej formie prawnej (państwowa osoba prawna), w tym z Funduszu Dobrowol- nego Konwencji UNESCO, ze środków UE, czy w ramach programów realizowanych przez WADA. Co najważniejsze, Agencja będzie mogła odpłatnie realizować kontrole antydopingowe na terenie Polski na zlecenie podmiotów komercyjnych, w tym międzynarodowych federacji sportowych czy organizatorów imprez sportowych.  

2) Określenia zasad współpracy Agencji z Policją, Strażą Graniczną, Służbą Celną, Żandarme- rią Wojskową oraz prokuraturą w zakresie niezbędnym do ustalenia odpowiedzialności dyscyplinarnej za doping w sporcie, a także z ministrem właściwym do spraw zdrowia w zakresie, w jakim doping w sporcie pozostaje kwestią zdrowia publicznego – wymienione służ- by zostają na mocy ustawy uprawnione do przekazywania informacji z zakresu prowadzonych przez siebie spraw (np. o przemyt), które mogą przyczynić się do ustalenia, czy w sprawach tych nie mamy do czynienia również z dopingiem w sporcie. Do tej pory współpraca Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie prowadzona była jedynie ze Służbą Celną oraz Policją, jednak nie polegała na wymianie tego typu informacji.

3) Zmiany przepisów karnych w zakresie w zakresie dopingu w sporcie – uwzględnienie nowego przestępstwa polegającego na wprowadzaniu do obrotu lub przewożeniu przez granice Polski niektórych rodzajów substancji zabronionych.

4) Przyznania kontrolerom antydopingowym Agencji ochrony takiej, jak funkcjonariuszom publicznym, co ma zapobiegać sytuacjom napaści słownej lub fizycznej na te osoby podczas kontroli antydopingowej.

Poza planowanymi zapisami ustawy, zostanie zwiększona liczbę kontroli antydopingowych (tekst i zdjęcie
www.msit.gov.pl)Wysłany przez autor dnia @10-10-2016 o godz. 19:16:55 @ (229 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: AZS AJD CZĘSTOCHOWA UKARANA W CIĘŻAROWEJ EKSTRAKLASIE !
PZPC informuje
W dn. 24.09.br odbędzie się runda finałowa tegorocznych „Druży- nowych Mistrzostw Polski Mężczyzn” w podnoszeniu ciężarów. W finale ekstraklasy, podobnie jak przed rokiem, spotkają się zespoły: KS Budowlani Opole i MGLKS Tarpan Mrocza, o miejsce III walczyć będzie UKS Impuls Warszawa i KPC Górnik Polkowice. Oba mecze odbędą się w Opolu. W związ- ku z naruszeniem regulaminu rozgrywek DMP, członkowie Zarządu obecni w Nowym Tomyślu na ME U15&U17 zebrali się w trybie nadzwyczajnym, aby wyjaśnić i rozstrzygnąć tą sprawę. Problem dotyczy startu... Szymona Rotnickiego w barwach dwóch klubów w jednym sezonie rozgrywek. Po długiej dyskusji i uwzględnieniu zapisów regulami- nowych uznano, iż zawodnik został wypożyczony do klubu Impuls Warszawa na początku roku, tym samym zobowiązał się do reprezentowania go przez cały sezon. W związku z powyż- szym nie miał prawa startu w barwach AZS AJD Częstochowa, mimo definitywnego przejścia zawodnika do tego klubu w lipcu. Tak więc opierając się na pkt. IV.A.11 regulaminu DMP, w związku ze startem zawodnika nieuprawnionego w barwach AZS AJD Częstochowa, postanowiono odjąć temu klubowi 500 pkt. od wyniku końcowe- go. Po weryfikacji tabeli końcowej w meczu o utrzymanie w Ekstraklasie spotkają się zespoły MKS Start Grudziądz i AZS AJD Częstochowa. W I lidze, po odjęciu wyniku najsłabszego meczu w grupach 4-zespołowych i podzieleniu punktów, w meczu o awans do Ekstraklasy spotkają się LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl, KS Raszyn i WKS Śląsk Wrocław. W związku z wakatem w jednej z grup z I ligi nie spada żaden zespół, a o wolne miejsce powal- czą najlepsze zespoły II ligi: GKS Andaluzja Piekary Śląskie i MLKS Siła Bartoszyce. Poniżej plan spotkań finałowych wraz z bonusami punktowymi wynikającymi z regulaminu !

Wysłany przez autor dnia @16-09-2016 o godz. 20:08:01 @ (737 odsłon)
(Czytaj więcej... | 2 komentarze | Wynik: 0)

PZPC informuje: PZPC PROSI ABY... NIE GENERALIZOWAĆ !
PZPC informuje
Wydarzenia ostatniego tygodnia wokół polskich ciężarów pokazują jak wielu „ekspertów” dyscypliny mamy w na- szym kraju. Łatwo jest  oceniać, krytykować i przyklejać „złą łat- kę” całym ciężarom. Jest to bardzo krzywdzące nie tylko wobec dyscypliny, ale przede wszystkim wobec całej grupy zawodników w różnym wieku, w tym seniorów i ich trenerów, którzy poświęcają wiele godzin na treningach oraz zgrupowaniach, aby osiągać wyniki w sposób czysty i godnie reprezentować nasz kraj na arenach międzynarodowych. Przecież na podstawie błędów i słabości części sędziów nie powiemy, że każdy mecz piłkarski wiąże się z korupcją.

Fakty są takie, że to nie w całej dyscyplinie, a u zawodników trenujących w jednym ośrodku, Zawisza Bydgoszcz, pod okiem trenera Jerzego Śliwińskiego oraz u za- wodników, których od początku roku próbował szkolić, została wykryta substancja niedozwolona... „Zagrożenie przyszło z jednego miejsca i od określonych osób i ich postaw. Zagrożenie wyczuwaliśmy już od pierwszego zgrupowania w Madrycie i ro- biliśmy z tym, co było możliwe i zgodne z prawem...”. Prezes Szymon Kołecki, biorąc wszystko na siebie niejako umniejszył winę bezpośrednich sprawców. Decyzja o skreśleniu To- masza Zielińskiego była naszą wspólną decyzją ustaloną z wiceprezesem Jerzym Nowakiem i Szefem Wyszkolenia Bogusławem Maliszewskim, a to potwierdza, że związek walczył z ukła- dem i niesubordynacją zawodników – tak skomentował całą sytuację Trener Kadry Narodowej Mężczyzn Ryszard Soćko, który wraz z zawodnikami Arkadiuszem Michalskim i Bartłomiejem Bonkiem przebywa na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. „Niezależnie od wszystkiego my trenuje- my i damy z siebie wszystko 15 sierpnia na pomoście w Rio” – dodał

Nie mierzmy więc wszystkich jedną miarą, nie oceniajmy i nie generalizujmy. Wyjaśnijmy sy- tuację, wyciągnijmy wnioski i pozwólmy innym zawodnikom trenować, startować i cieszyć się z każdego sukcesu. Gwarantujemy również, że bez dopingu można zdobywać medale najwięk- szych imprez na świecie i bić przy tym rekordy świata co wielokrotnie udowadniali nasi re- prezentanci. Już dziś serdecznie zapraszam Państwa na transmisję 15 sierpnia o 00:00 ze startów Arkadiusza Michalskiego i Bartłomieja Bonka w kategorii do 105 kg > Izabela Kącka, PZPC (pzpc.pl; 13.08)


Informacja w sprawie odżywek dostarczanych przez PZPC

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów oświadcza, że odżywki i suplementacja dos- tarczana zawodnikom przez związek jest atestowana i nie zawiera substancji nie- dozwolonych. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów nie bierze odpowiedzialności za inne pro- dukty przyjmowane przez zawodników > Izabela Kącka, PZPC (pzpc.pl; 13.08)

Wysłany przez autor dnia @13-08-2016 o godz. 17:36:52 @ (1180 odsłon)
(Czytaj więcej... | 6 komentarze | Wynik: 0)

PZPC informuje: KADRA NARODOWA NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE… ZATWIERDZONA !
PZPC informuje Autor napisał "
Wczoraj w Nowej Rudzie obradował Zarząd PZPC. Jego głównym tematem było zatwierdzenie składu kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro (BRA). Na podstawie wyników z „MP” w Mroczy, sprawdzianu jaki odbył się też wczoraj w Spale oraz re- komendacji trenerów Kadry Narodowej Kobiet i Mężczyzn, Zarząd zatwierdził ostatecznie 5 osób składu głównego i 2 osoby rezerwo- we. W grupie mężczyzn znaleźli się: Bartłomiej BONK, Arka- diusz MICHALSKI, Adrian i Tomasz ZIELIŃSCY oraz Krzysztof Szramiak jako zawodnik rezerwowy. Wśród kobiet jedyne miejsce przypadło Patrycji PIECHOWIAK, natomiast rezer- wową została Joanna Łochowska. „To nie był łatwy wybór, zawodniczki walczyły do samego końca, zarówno w Mroczy jak i na dzisiejszym sprawdzianie. Ich wyniki były bardzo zbliżone do siebie, ale uwzględniając stan zdrowia obu zawodniczek zarekomendowałem Patrycję jako kandydatkę na Igrzyska w Rio” – tak dzisiejszy sprawdzian podsumował Ireneusz Pepłow- ski. Tyle oficjalnego komunikatu z witryny PZPC.

Jak dowiaduje się „PSz”, zdecydowana większość członków Zarządu PZPC była „za” w/w składem kadry narodowej, 1 lub 2 (?) osoby wstrzymały się od głosu, natomiast, co interesu- jące, Prezes PZPC był… „przeciw”. W pewnym momencie Szymon Kołecki podał się nawet do dymisji (!), ale członkowie zarządu przekonali go, by w kontekście zbliżających się igrzysk olimpijskich… wycofał swój wniosek, co też później nastąpiło… W „ciekawej” atmo- sferze przebiegały również sprawdziany zawodniczek i zawodników, które miały wyłonić m.in. „rezerwowych na Rio…”. Murowana, jak by się mogło do niedawna wydawać, kandydatka do wyjazdu na igrzyska olimpijskie… Joanna Łochowska spaliła rwanie na 90 kg i… definityw- nie pogrzebała swoje szanse na udział w turnieju olimpijskim !Patrycja PIECHOWIAK (92, LKS Budowlani Nowy Tomyśl) przebojem wdarła się...
na pokład samolotu z napisem...
Igrzyska Olimpijskie” w Rio de Janeiro (BRA)
(foto: Norbert Kowalewski)
"

Wysłany przez autor dnia @08-07-2016 o godz. 20:00:44 @ (352 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: KOLEJNA RUNDA ROZGRYWEK „DMPM’2016” !
PZPC informuje Autor napisał "
Podczas najbliższego weekendu zostanie rozegranych 11 spotkań ciężarowej ekstraklasy (gr. A-B), I (gr. A-C) i II ligi (gr. A-B), od- bywających się w ramach „Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn’2016”. Pojedynki ligowe odbędą się w Warszawie, Cie- chanowie, Łukowie, Polkowicach (ekstraklasa), Myśliborzu, Nowym Tomyślu, Wrocławiu, Warszawie (I liga), Zielonej Górze i w Barto- szycach (II liga). Jak zawsze zwracamy się z gorącą prośbą do organizatorów w/w imprez o bieżące przesyłanie wyników oraz zdjęć z zawo- dów na adres e-mail: baleno@poczta.onet.pl, za co już dzisiaj serdecznie dziękujemy !

Harmonogram spotkań I rundy ekstraklasy oraz II rundy I i II ligi „DMPM’2016”

EKSTRAKLASA - grupa A
1) UKS Impuls Warszawa – MGLKS Tarpan Mrocza (godz. 13:00/S)
2) CLKS Mazovia Ciechanów – MKS Start Grudziądz (godz. 15:00/S)

EKSTRAKLASA - grupa B
3) ŁKS Orlęta Łuków – KS Budowlani Opole (godz. 15:30/S)
4) KPC Górnik Polkowice – AZS AJD Częstochowa (godz. 15:00/S)

I LIGA - grupa A
5) AKS Myslibórz – UMLKS Radomsko (godz. 14:30/S)
6) LKS Budowlani Nowy Tomyśl – LKS Horyzont Mełno (godz. 14:00/S)

I LIGA - grupa B
7) WKS Śląsk Wrocław – KS Polwica Wierzbno (godz. 11:30/S)
8) UKS Talent Wrocław – MAKS Tytan Oława (godz. 12:30)

I LIGA - grupa C
MLKS Lechia Sędziszów Młp. – pauza
9) KS Raszyn – KPC Hejnał Kęty (godz. 15:00/S)

II LIGA - grupa A
10) UKS Zielona Góra - GKS Andaluzja Piekary Śląskie (godz. 13:30/S)

II LIGA - grupa B
11) MLKS Siła Bartoszyce – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki (godz. 14:00/N)

uwaga: S - sobota, N - niedziela
Tabele „DMPM’2016” po I rundzie rozgrywek


"

Wysłany przez autor dnia @25-05-2016 o godz. 21:10:19 @ (229 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: NOWA WITRYNA O PODNOSZENIU CIĘŻARÓW !
PS Informuje Autor napisał "
Od dobrych kilku tygodni działa już nowa strona internetowa poświęcona podno- szeniu ciężarów w Polsce, która może stanowić doskonałe uzupełnienie funk- cjonujących już od dawna witryn „Polskiej Sztangi” i… PZPC. Największą jej zaletą jest niewątpliwie bieżące prowadzenie rankingów Polski, praktycz- nie we wszystkich grupach wieku oraz wg punktacji Sinclaira. To bardzo pożyteczna działalność, tym bardziej, że wymaga czasu i systematyczności. Ciekawi jesteśmy kolejnych pomysłów zespołu redakcyjnego www.podnoszeniaciezarow.pl Może warto też pochylić się nad krajowym rankingiem „wszechczasów” albo… rocznymi rankingami OZPC… „Polska Sztanga” prowadziła niegdyś takie zestawienia, być może nawet kiedyś do nich powróci, jednakże w chwili obecnej… permanentny brak czasu i praca zawodo- wa uniemożliwiają to skutecznie. Nowa witryna ma także swój odpowiednik na „Face- booku”, gdzie zdążyło już ją polubić blisko 600 osób ! Zachęcamy do oglądania i wspie- rania autorów w tej, jakże pożytecznej działalności internetowej, tego typu stron nigdy za wiele... (vide baner reklamowy w prawej kolumnie „PSz”) > FACEBOOK 


"

Wysłany przez autor dnia @29-03-2016 o godz. 19:00:58 @ (230 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: I RUNDA I & II LIGI „DMPM’2016” !
PZPC informuje Autor napisał "
Już jutro, 12.03.br zostanie rozegranych 7 spotkań ciężarowej I (gr. A-C) i II ligi (gr. A-B), odbywających się w ramach „Druży- nowych Mistrzostw Polski Mężczyzn”. Pojedynki I i II ligi odbę- dą się w Mełnie, Tonym Tomyślu, Oławie, Sędziszowie Małopolskim, Piekarach Śląskich i Warszawie. Jak zawsze zwracamy się z gorącą prośbą do organizatorów w/w imprez o bieżące przesyłanie wyni- ków oraz zdjęć z zawodów na adres poczty e-mail: baleno@ poczta.onet.pl, za co już dzisiaj serdecznie dziękujemy ! Ciężarowa ekstraklasa rozpocznie swoje rozgrywki 28.05.br wraz z II runda I i II ligi DMPM !

Harmonogram spotkań I rundy I i II ligi „DMPM’2016”

I LIGA - grupa A
1) LKS Horyzont Mełno - AKS Myślibórz (Mełno, godz. 13:00)
2) LKS Budowlani Nowy Tomyśl - UMLKS Radomsko (Nowy Tomyśl, godz. 15:00)

I LIGA - grupa B
3) MAKS Tytan Oława - WKS Śląsk Wrocław (Oława, godz. 13:00)
4) UKS Talent Wrocław - KS Polwica Wierzbno (Oława, godz. 11:30)

I LIGA - grupa C
KPC Hejnał Kęty - pauza
5) MLKS Lechia Sędziszów Młp - KS Raszyn (Sędziszów Młp., godz. 15:00)

II LIGA - grupa A
6) GKS Andaluzja Piekary Śląskie - UKS Zielona Góra (Piekary Śląskie, godz. 14:15)

II LIGA - grupa B
7) NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - MLKS Siła Bartoszyce (Warszawa, godz. 13:00)


"

Wysłany przez autor dnia @11-03-2016 o godz. 19:17:38 @ (223 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: ZMIANA REGULAMINU „DMPM’2016” !
PZPC informuje Autor napisał "
Jak informuje witryna PZPC, we środę, 17.02.2016 w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu PZPC, gdzie jednym z głównych punktów obrad było zatwierdzenie regulaminu tegorocznych rozgrywek „Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn”. Wie- le poprawek zostało zatwierdzonych już podczas grudniowego po- siedzenia Zarządu, natomiast teraz przyjęty został ostateczny re- gulamin rozgrywek. W porównaniu z ubiegłorocznym regulaminem „DMPM” najistotniejsze zmiany to:

- w rundzie zasadniczej będzie decydować suma punktów Sinclaira, uzyskana przez zespół, a nie „duże” punkty za zwycięstwo w meczu;
- drużyna musi się składać min. z 4, a max z 6 zawodników – „punktuje” 5 najlepszych;
- wprowadzono karę za nie przystąpienie do meczu w rundzie zasadniczej. Kara wynosi po- dwójne startowe liczone od 5 zawodników;
- umożliwiono wypożyczenia dowolnej liczby zawodników, ale w meczu może startować tylko jeden;
- finał będzie rozgrywany w formie meczu z uwzględnieniem połowy punktów zgromadzonych w rundzie zasadniczej.

Regulamin i struktura rozgrywek dostępne są w załącznikach (pdf). Pierwsza runda rozgrywek odbędzie się 12 marca br. Przy okazji zmian w regulaminie „DMPM’2016” nie sposób także nie wspomnieć i o innych, niemniej istotnych kwestiach, związanych np. z przypadkami „dopingu”, stwierdzonymi podczas turniejów ligowych. W pkt. 11-12 zasad ogólnych działu IV (Sposób przeprowadzenia rozgrywek), pojawiły się następujące zapisy:

11. W przypadku pozytywnego wyniku badań antydopingowych lub startu zawod- nika nie uprawnionego w rundzie zasadniczej - drużynie automatycznie odejmuje się 500 punktów od wyniku końcowego drużyny.

12. W przypadku pozytywnego wyniku badań antydopingowych lub startu zawod- nika nie uprawnionego w rundzie finałowej - drużyna spada na ostatnie miejsce w lidze gwarantujące utrzymanie, a w przypadku zespołu walczącego o utrzymanie – automatycznie spada on do niższej klasy rozgrywkowej.


O ile zatem w bieżącym sezonie wszystko wydaje się być dość przejrzyste, to wciąż nie wiadomo, jak została ostatecznie rozstrzygnięta sprawa… ubiegłorocznego mistrza Polski, którego turniej finałowy został rozegrany 19.09.2015 roku w Opolu ? O tej sprawie pisaliśmy już zresztą w artykule... „Czy KS Budowlani Opole stracą tytuł DMPM ’2015” (html). Sądząc z oficjalnych załączników zamieszczonych na stronie PZPC w zakładce „WYNIKI > DMP Mężczyzn”, nie zmieniło się zupełnie nic… Po cóż zatem dokonano zmian w cytowanych wyżej pkt. 11-12 ?


"

Wysłany przez autor dnia @20-02-2016 o godz. 19:20:45 @ (195 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: LIST OTWARTY RADY TRENERÓW PZPC !
PZPC informuje Autor napisał "
Wczoraj późnym wieczorem, „Rada Trenerów PZPC” zwróciła się do „Polskiej Sztangi” z prośbą o możliwość publikacji listu ot- wartego, jaki został wystosowany do red. Radosława Leniar- skiego z „Gazety Wyborczej” a będący pokłosiem poniedziałko- wego artykułu prasowego pt. „Dopingowy układ z Kołeckim”. W liście tym czytamy m.in. „Próbuje Pan w każdy możliwy sposób po- niewierać ludzi, którzy w sporcie pozostawili na pewno swoje lata młodzieńcze i ogromną część dorosłego życia. Dla nas zasługują oni na najwyższy szacunek i tak pozostanie”. Czynimy zadość tej prośbie. List nadesłał Marek Nachtygal, dziękujemy !


"

Wysłany przez autor dnia @11-02-2016 o godz. 17:34:40 @ (1722 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1 komentarz | Wynik: 5)

PZPC informuje: OŚWIADCZENIE SZYMONA KOŁECKIEGO – PREZESA PZPC !
PZPC informuje Autor napisał "
W odniesieniu do materiału prasowego, jaki został opublikowany w „Gazecie Wyborczej” w dniu 8 lutego 2016 roku, autorstwa Ra- dosława Leniarskiego, oświadczam, że ze względu na stan zdrowia (uraz kręgosłupa) w 2002 roku, podjąłem leczenie u doktora Walentina Czernopiatowa w Odessie, co jest od 14 lat wiedzą powszechną. Podczas pobytu na Ukrainie stoso- wałem się do zaleceń i wytycznych doktora Czernopiatowa, w tym do stosowania środków, jakie zostały mi zalecone. Oświadczam kategorycznie, że nie było mowy o stosowaniu żadnych środków zakazanych. Jestem głęboko przekonany, że leki jakie zażywałem nie znajdowały się na liście środków zabronionych. Cały mój proces leczenia był wspierany i finansowany przez Fundację Rozwoju Podnoszenia Ciężarów, działają- cą wówczas przy PZPC. Obie te instytucje posiadały i miały dostęp do kompletu dokumentów w tej sprawie od 2002 roku. Jeśli chodzi o późniejsze działania opisane w artykule - ówczesnych władz PZPC, w tym przez wiceprezesa PZPC Zygmunta Wasielę - to obecny Zarząd PZPC nie bierze za nie odpowiedzialności. Chcę jednocześnie zapewnić, że jako prezes aktualnych władz związku, dołożę wszelkich starań, by wyjaśnić zawarte w tym artykule informacje. Godzą one bowiem nie tylko we mnie, ale też w dobre imię wy- bitnych zawodników dyscypliny, negatywnie wpływają na wizerunek PZPC - jednego z najbar- dziej zasłużonych związków sportowych w naszym kraju - oraz w Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów. Nie wykluczam również podjęcia działań na drodze prawnej. Szymon Kołecki - Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
"

Wysłany przez autor dnia @08-02-2016 o godz. 18:25:23 @ (210 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: XXV CHALLENGE POLSKIEJ SZTANGI, SPORTU I PZPC !!!
PZPC informuje Autor napisał "
Witryna PZPC zaprezentowała punktację XXV edycjiChallenge Złotej Sztangi” uwzględniające wszystkie ubiegłoroczne imprezy krajowe i zagraniczne z udziałem naszych reprezentantów wg sta- nu na 20.12.2015r. ! Wśród kobiet, podobnie jak i przed rokiem zwyciężyła Sylwia OLEŚKIEWICZ (99, LKS Omega Kleszczów) – 206 pkt., która w minionym sezonie ustanowiła 7 rekordów Pol- ski U17, II miejsce zajęła Agnieszka ZACHAREK (92, AKS Biało- gard) – 194 pkt., a III – Wioleta JASTRZĘBSKA (92, WLKS Siedlce) – 176 pkt. Klasyfikację mężczyzn wygrał nieoczekiwanie… 15-letni Patryk BĘBEN (00, CLKS Mazovia Ciechanów) – 301 pkt., autor 14 rekordów Polski U15, II miejsce zajął Bartłomiej BONK (84, KS Budowlani Opole) – 218 pkt. a III – Arkadiusz MICHALSKI (90, KS Budowlani Opole) – 193 pkt. Klasyfikacje drużynowe wygrały ekipy WLKS Siedlce – 303 pkt. (6 zawodniczek) i KS Budowlani Opole – 702 pkt. (8 zawodników). Być może kolejne zmiany wprowadzą jeszcze potencjalne dyskwalifikacje zawodników, „przyłapanych” na niedozwolo- nym wspomaganiu podczas finału „DMPM’2015”Możliwe też, że… „świeżo upie- czony” wicemistrz świata z Houston – Adrian ZIELIŃSKI (89, MGLKS Tarpan Mrocza) awansuje jeszcze na… II-III miejsce z dorobkiem 218 pkt. W tej sytuacji, przed- stawioną wyżej punktację trudno uznać za ostateczną… > KLASYFIKACJE INDYWIDU- ALNE: kobiety, mężczyźni, DRUŻYNOWE: kobiety, mężczyźni; PUNKTACJA (pdf)


"

Wysłany przez autor dnia @03-01-2016 o godz. 18:16:02 @ (404 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: OBRADOWAŁ ZARZĄD PZPC !!!
PZPC informuje Autor napisał "
W dniach 03-04 grudnia 2015 w Warszawie odbyło się posiedze- nie Zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Wśród wielu punktów obrad najwięcej czasu poświęcono ocenie występu naszych reprezentantów podczas imprez międzynarodo- wych: juniorskich (MŚ we Wrocławiu oraz ME w Kłajpedzie), mło- dzieżowych (ME Kłajpeda) oraz zakończonych niedawno Mistrzostw Świata Seniorów w Houston. Przedstawione wyniki znacząco odbiegają od oczekiwań Zarządu i sztabu trenerskiego.

W przededniu gali z okazji 90-lecia PZPC wybrano najpopularniejszą zawodniczkę, zawodnika, trenera i imprezę sportową. W wyniku głosowania w konkursie zamieszczonym na stronie związkowej do ścisłego finału wybrano po 3 kandydatury z największą liczbą głosów w każdej kategorii. Spośród nich kapituła konkursu złożona z członków Zarządu PZPC wybrała najpopularniejszych w swoich kategoriach. I tak, najpopularniejszą zawodniczką została Agata Wróbel, a zawodnikiem Waldemar Baszanowski. Za najpopularniejszego trenera uznano Klemensa Roguskiego, a najpopularniejszą imprezą zostały MŚ w Warszawie w 1969r.

Wiele również dyskutowano o formule rozgrywek ligowych w przyszłym roku. DMP w 2015 roku odbywały się w nowej, zmienionej formule, i jak to bywa w takich przypad- kach nie wszystko było idealne. Zarząd przyjął kilka istotnych zmian na przyszły rok, najistotniejsze to:
- w rundzie zasadniczej będzie decydować suma punktów Sinclaira uzyskana przez zespół, a nie „duże” punkty za zwycięstwo w meczu;
- drużyna musi się składać min. z 4, a max z 6 zawodników – „punktuje” 5 najlepszych;
- kara za nie przystąpienie do meczu w rundzie zasadniczej – podwójne startowe liczone od 5 zawodników;
- możliwość wypożyczenia jednego zawodników na całe rozgrywki ligowe;
- finał rozgrywany w formie meczu – z  uwzględnieniem połowy punktów zgromadzonych w rundzie zasadniczej.

Wkrótce zaprezentowany zostanie regulamin rozgrywek DMP 2016 uwzględniający wszystkie zatwierdzone wnioski.

Zarząd zatwierdził również drobne zmiany w kryteriach zdobywania klas sportowych (wkrótce na stronie) oraz regulaminie sportowym – na wniosek Rady Trenerów zlikwidowane zos- tały najlżejsze kat. wagowe (44 i 50 kg) podczas OOM i zastąpione cięższymi (75 i +75 kg oraz 105 i +105 kg) oraz wprowadzono limity wynikowe podczas MP Se- niorek i Seniorów. Wiele dyskusji wywołała sprawa orzełków na strojach sportowych – os- tatecznie postanowiono, że zakaz ten nie będzie dotyczył reprezentantów kraju we wszyst- kich grupach wiekowych, a kara dla klubu za jego zaklejanie na strojach zawodników wyniesie 500 zł. Na posiedzeniu zatwierdzono również kalendarz i organizatorów imprez na 2016 rok. I tak: MP Młodzików U15 odbędą się w Biłgoraju, MPJ U20 w Nidzicy, MP Seniorów w Mroczy, Indywidualny PP Mężczyzn w Opolu, a Drużynowy PP Kobiet w Wierzbnie. Gospodarzem OOM (wracamy do zasad z 2014 roku) będzie woj. dolnośląskie. Wciąż brakuje chętnych do organizacji MP Kobiet, Indywidualnego PP Kobiet i Młodzieżowych MP U23.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów wytypowano kandydatów do władz EWF. I tak, do komisji lekarskiej zaproponowano Daniela Kopko, do komisji naukowo-technicznej – Bogusława Mokranowskiego, a na stanowisko Wiceprezydenta EWF – Szymona Kołeckiego.

Zarząd zatwierdził również stypendia i nagrody dla zawodników i trenerów za osią- gnięcia sportowe w 2015r.
oraz skład osobowy kadry narodowej PZPC i nowy program szkolenia w ramach kadr makroregionalnych na 2016 rok (bez juniorów młodszych, którzy „wracają” do okręgów). Postanowiono również, że podczas MP Młodzików do 15 lat, w naj- lżejszych kat. wagowych (44 kg u dziewcząt i 45 u chłopców) zawodnicy mogą startować na lżejszych gryfach niż 15 i 20 kg. Odrzucono także wniosek komisji sędziowskiej o znie- sienie limitu wiekowego do 70 lat dla sędziów centralnych (09.12.br, www.pzpc.pl)
"

Wysłany przez autor dnia @10-12-2015 o godz. 18:10:44 @ (304 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: W HOUSTON WALKA O RIO DE JANEIRO !
PZPC informuje Autor napisał "
Za trzy tygodnie początek mistrzostw świata kobiet i mężczyzn w Houston. Nasze panie jadą do USA po olimpijskie kwalifikacje, pa- nowie, by utrzymać, a może i zwiększyć liczbę nominacji na Rio de Janeiro. Medal będzie miłą niespodzianką ! Wbrew scepty- kom i ciężarowym fachowcom „małej wiary”, na pomoście w Teksasie można wykonać zaplanowane cele ! Dwa najważ- niejsze testy dla seniorek i seniorów przed listopadowymi mis- trzostwami świata kobiet i mężczyzn w Houston za nami. Panowie turniejowe przetarcie mieli podczas 85 MP w Wałbrzychu, panie – w 22 MP w Makowie Mazowieckim. Co wiemy o formie kandydatek i kandydatów do występu na pomoście w Houston ? O podopiecznych trenera Ryszarda Soćki napiszemy w najbliższym czasie, teraz na gorąco – po zakończonych w sobotę 22 Mistrzostwach Polski Kobiet o tym, czego możemy się spodziewać w Houston po biało-czerwonych seniorkach ? Jak wiadomo – po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Ałmaty, stanowiących pierwszą okazją do wywalczenia olimpijskich kwalifikacji na igrzyska w Rio de Janeiro 2016, nasza kobieca sztanga nie ma ani jednego miejsca na olimpijskim pomoście ! A zasady są proste – z każdej reprezentacji pod uwagę bierze się pod uwagę rezultaty osią- gnięte przez 4 najlepsze zawodniczki (z 7 jakie można maksymalnie zgłosić). Ekipy z miejsc 1-9 w klasyfikacji mają po 4 miejsca olimpijskie, 10-16 – po 3, 17-21 – po 2. W Ałmaty Polska zajęła 26 pozycję z 33 punktami. Do ostatniego miejsca, gwarantującego 2 nominacje  na Rio de Janeiro – brakuje naszym paniom 5 punktów (21 pozycja Hiszpanek). W podobnej jak Polska sytuacji są takie uznane w ciężarach federacje jak m.in. Armenia, Rumunia, Bułgaria, Niemcy, Azerbejdżan. Przed Polską w tej klasyfikacji z 2 olimpijskim nominacjami są – obok wspomnianych Hiszpanek – Turcja i Indonezja (miejsca 19-20 – po 39 pkt., Meksyk (18 po- zycja i 41 pkt.), Dominikana (17 lokata i 42 pkt.). Punkty z ubiegłego roku będą sumowane z uzyskanymi teraz w Houston. Przy maksymalnej dyspozycji i dźwiganiu na poziomie najlepszych rezultatów w sezonie, podopieczne trenera Ireneusza Pepłowskiego mogą wywalczyć dwa olimpijskie miejsca na Igrzyska Olimpijskie 2016 !  Punkty przyznawane są za pozycje 1-25. I tak – za 1 miejsce jest 28 pkt., za 2 – 25 pkt, za 3 – 23 pkt., itd… 25 miejsce to 1 pkt.

Teraz zabawmy się w małą symulację na podstawie chociażby rezultatów uzyskanych przez nasze reprezentantki podczas 22 Mistrzostw Polski w Makowie Mazowieckim. Zestawiając je z wynikami z tegorocznych list rankingowych (1 zawodniczka danego kraju w 1 kategorii) wychodzi, że nasze panie w Houston mogą zdobyć od 45 do 55 punktów. Dodając dorobek z MŚ w Ałmaty – daje to blisko 80, a może nawet więcej upragnionych „oczek” do olimpijskich nominacji ! Taki bilans z powodzeniem może skutkować 2 miej- scami dla naszych pań  na Rio de Janeiro ! Kto w naszej ekipie może skutecznie pun- ktować ? Z siódemki zawodniczek na Houston – w kat. 48 kg Wioleta Jastrzębska (WLKS Siedlce), w kat. 58 kg – Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra), Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (CWZS Zawisza Bydgoszcz), kat. 69 kg – Patrycja Piechowiak (Budowlani Nowy Tomyśl), kat. 75 kg – Małgorzata Wiejak (CWZS Zawisza Bydgoszcz), kat. + 75 kg – Sabina Bagińska (WKS ŚLĄSK Wrocław) i Aleksandra Mierzejewska (Legia Warszawa) – zapewne będą liczyć się zdobycze Joanny Łochowskiej, Oli Klejnowskiej-Krzywańskiej, Małgorzaty Wiejak i albo Wiolety Jastrzębskiej albo Patrycji Piechowiak. I tak – wynik 206 kg w dwuboju Joanny Łochowskiej z Makowa Mazowieckiego, lokuje ją w okolicach końca pierwszej i na początku drugiej dziesiątki na świecie (przy założeniu 1 zawodniczka z 1 kraju w kategorii) – a to są  punkty w przedziale od 17 do 13 ! Zakładając, że to co planuje podnieść w Houston, czyli ciężar w okolicach 205 kg w dwuboju kat. 58 kg Ola Klejnowska-Krzywańska – to mamy kolejne 15-14 pkt. O punkty w przedziale od 12 do 10, może powalczyć w kategorii 75 kg Małgorzata Wiejak (wynik z Makowa Mazowieckiego – 228 kg - to okolice początku drugiej dziesiątki na listach rankingowych 2015), wreszcie – jako czwarta w naszej ekipie może pun- ktować albo Wioleta Jastrzębska (kat. 48 kg) albo Patrycja Piechowiak (kat. 69 kg). Oboje na listach rankingowych na podobnych miejscach – w przedziale 18-21. A to są z kolei punkty od 7 do 5. Zadanie trudne, ale jak najbardziej - do wykonania (Marek Kaczmarczyk)
"

Wysłany przez autor dnia @27-10-2015 o godz. 19:15:37 @ (810 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1 komentarz | Wynik: 0)

PZPC informuje: XXV CHALLENGE… „POLSKIEJ SZTANGI”, SPORTU I PZPC !
PZPC informuje Autor napisał "
W dniu wczorajszym witryna PZPC zaprezentowała najnowsze no- towanie, jubileuszowej… XXV edycjiChallenge Złotej Sztangi” uwzględniające wszystkie imprezy podnoszenia ciężarów w kraju i zagranicą z udziałem naszych reprezentantów, wg stanu na dn. 15.08.br ! Wśród kobiet praktycznie bez zmian… na prowadzeniu Sylwia OLEŚKIEWICZ (99, LKS Omega Kleszczów) – 176 pkt., II miejsce zajmuje brązowa medalistka z ME w Tbilisi – Aleksandra KLEJNOWSKA-KRZYWAŃSKA (82, CWSP Zawisza Bydgoszcz) – 105 pkt. a III – Joanna ŁO- CHOWSKA (88, UKS Zielona Góra) – 85 pkt. Klasyfikację mężczyzn otwiera Patryk BĘBEN (00, CLKS Mazovia Ciechanów) – 226 pkt., na II miejscu Piotr KUDŁASZYK (99, LKS Budow- lani Nowy Tomyśl) – 172 pkt. a na III – Bartłomiej BONK (84, KS Budowlani Opole) – 160 pkt. W klasyfikacji drużynowej prowadzą w dalszym ciągu: CLKS Mazovia Ciechanów – 211 pkt. (7 zawodniczek) wśród pań i  KS Budowlani Opole – 384 pkt. (6) wśród panów > PUNK- TACJA, indywidualnie: kobiety, mężczyźni, drużynowo: kobiety, mężczyźni (pdf)
"

Wysłany przez autor dnia @18-08-2015 o godz. 20:19:45 @ (232 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

PZPC informuje: „XXV CHALLENGE” POLSKIEJ SZTANGI, SPORTU I PZPC !
PZPC informuje Autor napisał "
Dwa dni temu witryna PZPC zaprezentowała najnowsze notowanie, jubileuszowej… XXV edycjiChallenge Złotej Sztangi” uwzglę- dniające wszystkie imprezy podnoszenia ciężarów w kraju i zagra- nicą z udziałem naszych reprezentantów, wg stanu na dn. 30.06.br ! Wśród kobiet na prowadzeniu, ubiegłoroczna triumfatorka – Sylwia OLEŚKIEWICZ (99, LKS Omega Kleszczów) – 109 pkt., która w tym roku ustanowiła już 6 rekordów Polski U17, II miejsce zajmuje brązowa medalistka z ME w Tbilisi – Aleksandra KLEJNOWSKA-KRZYWAŃSKA (82, CWSP Zawisza Bydgoszcz) – 105 pkt. a III – Joanna ŁOCHOWSKA (88, UKS Zielona Góra) – 85 pkt. Klasyfikację mężczyzn otwiera dość niespodziewanie Patryk BĘBEN (00, CLKS Mazo- via Ciechanów) – 144 pkt., autor 6 rekordów Europy i 5 Polski juniorów U15, na II miejscu… Mistrz Europy Seniorów w 105 kg – Bartłomiej BONK (84, KS Budowlani Opole) – 125 pkt. a na III brązowy medalista MŚ Juniorów U17 – Piotr KUDŁASZYK (99, LKS Budowlani Nowy Tomyśl) – 90 pkt. W klasyfikacji drużynowej prowadzą: CLKS Mazovia Ciechanów – 150 pkt. (5 zawodniczek) wśród pań i KS Budowlani Opole – 349 pkt. (6) wśród panów > Punktacja Challenge, indywidualnie: kobiety, mężczyźni, drużynowo: kobiety mężczyźni (pdf)
"

Wysłany przez autor dnia @01-07-2015 o godz. 19:12:46 @ (677 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1 komentarz | Wynik: 0)

PZPC informuje: DRUŻYNOWE MP MĘŻCZYZN JAK W NIEMIECKIEJ „BUNDESLIDZE” !
PZPC informuje Autor napisał "
Jak informuje witryna PZPC, od 2015 roku rozgrywki „Drużyno- wych Mistrzostw Polski Mężczyzn” będą rozgrywane w zmie- nionej formule, przypominającej niemiecką „Bundesligę”. Po anali- zie uwag oraz sugestii trenerów, sędziów, klubów i Członków Za- rządu PZPC, ostateczny regulamin i struktura rozgrywek zostały wreszcie zatwierdzone. W myśœl nowych zasad 8 najlepszych ze- społów I ligi w sezonie 2014 utworzyło ciężarową ekstra- klasę, podzieloną terytorialnie na dwie grupy 4-zespołowe. Kolejnych 12 zespołów utworzyło I ligę – 3 grupy 4-zespołowe, natomiast pozostałe zespoły utworzyły II ligę. W każdej grupie zespoły rozegrają mecze systemem każdy z każdym wg. ustalonego klucza, na podstawie kolejnoœci miejsc zajętych w sezonie 2014. Już dzisiaj znany jest też szczegółowy terminarz wszystkich spotkań. Po rundzie zasadniczej najlepsze zespoły w swoich grupach spotkają się finale i walczą o tytuł Drużynowego Mistrza Polski (w Ekstraklasie) lub o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, z kolei te najsłabsze rywalizować będą o utrzymanie. W drużynie może startować maksymalnie 6 zawodników, a na wynik końcowy zespołu liczy się suma punktów uzyskanych przez 5 najlepszych. Utrzymane też zostały dodatki punktowe w zależnośœci od wieku (juniorzy U20 – +20 pkt., juniorzy U17 – +30 pkt.). W każdej drużynie może startować jeden zawodnik krajowy wypożyczony z innego klubu i jeden za- graniczny, w obu przypadkach termin zgłoszeń mija 31 marca. W porównaniu z ubiegłym sezonem z rozgrywek „DMPM” wycofały się ostatecznie: KS Błonianka Błonie, UKS Rzemieśœlnik Malbork, LKS Znicz Biłgoraj, SSA Legia 1926 Warszawa i MSS Gryf Sanok > Nowy regulamin rozgrywek (pdf)

STRUKTURA ROZGRYWEK LIGOWYCH W 2015 ROKU


EKSTRAKLASA

Grupa A
1. MGLKS Tarpan Mrocza (2 miejsce w I lidze w 2014 roku)
2. CLKS Mazovia Ciechanów (3/I)
3. CWSPC Zawisza Bydgoszcz (4/I)
4. MKS Start Grudziądz (6/I)

Grupa B
1. KS Budowlani Opole (1/I) - DMPM w 2014 roku !
2. AZS AJD Częstochowa (5/I)
3. KPC Górnik Polkowice (7/I)
4. UKS Impuls Warszawa (8/I)

I LIGA

Grupa A
1. AKS Myśœlibórz (9/I)
2. UMLKS Radomsko (13/I)
3. UKS Horyzont Mełno (2/II)
4. LKS Budowlani SGB Nowy Tomyśœl (4/II)

Grupa B
1. WKS Śląsk Wrocław (11/I)
2. KS Polwica Wierzbno (12/I)
3. GKS Andaluzja Piekary ŒŚląskie (15/I)
4. UKS Talent Wrocław (3/II)

Grupa C
1. MKS Narew Pułtusk (10/I)
2. MLKS Lechia Sędziszów Małopolski (14/I)
3. MKS Unia Hrubieszów (16/I)
4. ŁKS Orlęta Łuków (I/II)

II LIGA

Grupa A
1. MAKS Tytan Oława (5/II)
2. UKS Zielona Góra (8/II)
3. HKS Szopienice (-)

Grupa B
1. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki (-)
2. OSiR Kęty (17/I)
3. KS Raszyn (7/II)


TERMINARZ ROZGRYWEK LIGOWYCH

"

Wysłany przez autor dnia @12-03-2015 o godz. 11:15:49 @ (653 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1 komentarz | Wynik: 5)

PZPC informuje: TRENERZY KADR NARODOWYCH… OPTYMISTAMI !
PZPC informuje Autor napisał "
Wczoraj, podczas trenerskiej kursokonferencji w Falentach, z dziennikarzami spotkali się nowi trenerzy kadr narodo- wych kobiet (Ivane Grikurovi) i mężczyzn (Ryszard Soć- ko). Obaj przyznali, że są optymistami, choć wiedzą, że łatwo nie będzie. Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Kazachstanie, gdzie reprezentacja Polski nie zdobyła ani jednego medalu, w PZPC doszło do rewolucji kadrowej. Obaj dotychczasowi szkole- niowcy Jacek Chruściewicz i Waldemar Ostapski zostali zdymisjonowani…Sprawa była prosta, słabe wyniki i brak perspektyw na przyszłość musiały dopro- wadzić do gruntownych zmian. Za wszystkie biorę pełną odpowiedzialność, to ja będę po igrzyskach w Brazylii w 2016 roku rozliczany za wyniki. Poprzedni szkoleniowcy nie zrealizowali postawionych im zadań, dlatego musieli odejść. Moje decyzje zaak- ceptował zarząd…” - powiedział prezes PZPC, dwukrotny srebrny medalista olimpijski w kat. 94 kg - Szymon Kołecki. Potwierdził, że kandydatury nowych szkoleniowców zaproponował osobiście, obu zna od wielu lat, już jako junior pracował z trenerem Soćką, a z Grikurovim m.in. w latach 2000 i 2001, gdy zdobywał srebrny i brązowy medal mistrzostw świata.

Pierwsze zgrupowanie kadry seniorek zakończyło się w Spale… „Miałem przed nim spore obawy, ale już ich nie ma. Po dwóch tygodniach ciężkiej pracy wiem, że czeka nas trudne zadanie, ale wierzę, że zdobędziemy kwalifikacje olimpijskie. Jestem optymistą, gdyż przekonałem się, że sytuacja w kadrze nie jest taka zła, jak mi ją wcześniej przedstawiano…” - powiedział Grikurovi. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że ma tylko dziewięć miesięcy, jakie zostały do Mistrzostw Świata w USA, to za mało czasu na generalną poprawę sytuacji… „Liczę na powrót do zespołu doświadczonych zawodniczek, m.in. Aleksandry Klejnowskiej i Marzeny Karpińskiej, one powinny punktować w Columbus. Klejnowska już była z nami w Spale, jest dobrym duchem zespołu…” - dodał gruziński szkoleniowiec.

Optymistycznie nastawiony jest także trener Soćko, który przez wiele lat był postrzegany jako specjalista od... kobiet. To on wcześniej był szkoleniowcem kadry kobiet i szefem ośrodka przygotowań olimpijskich w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach, gdzie m.in. trenowały meda- listki mistrzostw świata i Europy Klejnowska i Agata Wróbel… „Z mężczyznami w prawie wszystkich kategoriach wiekowych już pracowałem, mam zatem doświadczenie nie tylko z reprezentacją pań. W metodyce pracy nie ma większych różnic, dam sobie radę. Najważniej- szym moim celem będzie wywalczenie przez zespół pięciu nominacji olimpijskich…” - przyznał Soćko. Po mistrzostwach świata w Ałmatach Polska ma aktualnie 4 nominacje dla mężczyzn na igrzyska w Rio de Janeiro. Panie nie zdobyły dotychczas ani jednej.

Na pierwsze zgrupowanie w Spale, które rozpocznie się w poniedziałek powołani zostali przed- stawiciele wszystkich kategorii wagowych. Nie ma jednak wśród nich mistrza i wicemistrza Europy z 2014 roku w kat. 94 kg, braci Adriana i Tomasza Zielińskich, którzy przygotowują się do kwietniowych mistrzostw Starego Kontynentu w macierzystym klubie Tarpan Mrocza pod okiem Jerzego Śliwińskiego… „Rozmawiałem z braćmi, młodszemu Tomaszowi propo- nowałem stałe miejsce w kadrze. Nie zgodził się, będzie miał wraz z bratem indywidualną ścieżkę przygotowań. Przed kwietniowymi mistrzostwami Europy obaj przejdą sprawdzian formy, wtedy będzie wiadomo, czy to zdaje egzamin…” - dodał nowy trener kadry mężczyzn.

Nadal otwarta jest sprawa Marcina Dołęgi, który jest podejrzany o doping. Na razie znane są wyniki badań tylko próbki „A”, efektów analizy próbki "B" nadal nie ujawniono… „Sprawę prowadzi Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF), ciągle nic nie wiemy. Teraz chyba bardziej chodzi o prestiż laboratorium w Kolonii, które badało pierwszą próbkę i być może popełniło błąd, a nie o dobro zawodnika. W przypadku Dołęgi trudno być optymistą…” - przyznał trener Soćko.

Zapytany o pojawiające się w środowisku ciężarowym informacje o sprzeciwie zawod- niczek i zawodników wobec nowych trenerów, prezes Kołecki odpowiedział krótko… „Wszędzie są ludzie bardziej lub mniej zadowoleni. Z tego co wiem, to sprawa bardziej dotyczy nie samych zawodników, tylko ludzi ze środowiska, którzy nie znaleźli uznania. Żaden protest czy „strajk” nam nie grozi…”.Sylwia OLEŚKIEWICZ i Piotr KUDŁASZYK zostali triumfatorami XXIV edycji Challenge
„Złotej Sztangi”
, organizowanej przez „Polską Sztangę”, „Sport” i PZPC. Nagrody zostały
wręczone podczas sobotniej gali PZPC w Falentach… (zdjęcia: PZPC)
"

Wysłany przez autor dnia @01-02-2015 o godz. 09:37:22 @ (631 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1 komentarz | Wynik: 5)Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.06 sekund :: Zapytania do SQL: 158